Otrę jest produktem ubocznym produkcji mąki. Są to: pszenica, żyto, owies, jęczmień, kukurydza, len, kasza gryczana itp.

W rzeczywistości otręby są mielonymi skorupami nasion, co decyduje o ich korzystnych właściwościach. Pancerz dla nasion jest rodzajem skafandra kosmicznego, który chroni tkliwy zarodek przed negatywnymi wpływami zewnętrznego świata. Dlatego składa się z bardzo gęstych włókien, których nasz organizm nie trawi. Po prostu pochłaniają wodę, pęcznieją i wychodzą, że tak powiem, w niezmienionej postaci, jednocześnie absorbując wszystkie żużle i toksyny nagromadzone w jelicie. W związku z tym stosowanie otrębów jest ogólnym czyszczeniem ciała, a przydaje się od czasu do czasu.

Co to jest przydatne otręby dla człowieka:

  • z uwagi na to, że otręby są powoli trawione, węglowodany po posiłku wchodzą do krwi stopniowo, nie ma nagłego wzrostu poziomu cukru, co pomaga kontrolować ilość insuliny, co jest bardzo ważne dla osób z cukrzycą;
  • otręby zmniejsza poziom cholesterolu, więc są stosowane w celu zapobiegania miażdżycy;
  • otręby zawiera witaminy (B1, E, A) i pierwiastki śladowe ( fosfor , cynk, miedź, potas, magnez), co umożliwia ich stosowanie w leczeniu i zapobieganiu niedoczynności i awitaminozy;
  • włókno zawarte w otrębach skutecznie leczy zaparcia, co stanowi zapobieganie nowotworom jelita;
  • bezcenne otręby i odchudzanie: włókno, obrzęk, szybko i trwale dają uczucie sytości, nie dodając przy tym dodatkowych kalorii do diety.
Warunki użytkowania

Jednak przy stosowaniu tego produktu należy pamiętać o kilku prostych zasadach, aby pobieranie otrębów nie powodowało szkód.

  1. Na dzień można używać nie więcej niż 30 gramów (trzy łyżki stołowe) otrębów.
  2. Bran powinien koniecznie wypić trochę płynu, ponieważ włókno pochłania dużo wody. Objętość zużytego płynu należy zwiększyć o 0,5-1 litra na dzień.
  3. Nie spożywaj otrębów nieprzerwanie dłużej niż przez tydzień i pół. Pamiętaj, aby robić przerwę w ciągu 2-3 tygodni między kursami.
  4. Leki należy przyjmować nie później niż 6 godzin przed użyciem. otręby .