Wiele osób słyszało o korzystnych właściwościach otrębów dla ludzkiego ciała. Rzeczywiście, to naturalne źródło błonnika jest bardzo istotne dla współczesnego człowieka, którego dieta z reguły nie zawiera dużo warzyw i owoców. Z tego artykułu dowiesz się, które otręby są bardziej użyteczne, jaki jest ich pozytywny wpływ na ludzkie ciało.

Korzyści z otrębów

Wszelkie otręby są pokruszoną skorupą roślin zbożowych, która zawiera dużo włókno . Jeśli twoja codzienna dieta jest niska na zboża, warzywa, owoce i warzywa, wtedy twoje ciało prawdopodobnie cierpi z powodu żużlu i problemów z przewodem pokarmowym.

Raz w ciele włókno nie jest wchłaniane i przechodzi przez cały żołądek i jelita, jak pędzel, zbierając toksyny, toksyny i poprawiając ruchliwość. Przyjmowanie otrąb jest świetnym sposobem na przeprowadzenie kompleksowego oczyszczania, zwiększenie metabolizmu, przywrócenie prawidłowej pracy żołądka i jelit.

Jedyna uwaga: otręby są surowym pożywieniem, a jeśli masz procesy zapalne w ostrym stadium (zapalenie żołądka, zapalenie jelita grubego lub wrzód), lepiej odmówić. Czy otręby są do tego dobre? Nie, to drażni już uszkodzoną śluzówkę.

Jaka otręby jest bardziej przydatna do odchudzania?

Zanim określisz najbardziej przydatny otręby, musisz zrozumieć, czym one są. Najbardziej popularne są trzy typy - owies, żyto i pszenica. Skład witamin i minerałów jest taki sam dla nich wszystkich - jedyną różnicą jest ilość pewnych pierwiastków.

Różnią się kaloriami:

  • otręby żytnie - 220 kcal na 100 g;
  • owies - 246 kcal na 100 g;
  • pszenica - 165 kcal na 100 g

Otręby owsiane są najdelikatniejsze, zawierają wiele strawnych włókien, a żyto i pszenica są grubsze, z przewagą nierozpuszczalnych włókien. Jeśli masz chorobę żołądka lub jelit, która otręby jest bardziej przydatna Najlepiej wybrać pierwszą, najdelikatniejszą opcję.

Jak wziąć otręby?

Małe otręby - najbardziej wygodne w użyciu i przydatne do utraty wagi. Wystarczy dodać 1-2 łyżki stołowe do szklanki kefiru lub innego sfermentowanego produktu mlecznego i pić ten napój najpierw, a potem dwa razy dziennie. Ważne jest, aby wstrzyknąć włókno dieta stopniowo, aby nie powodować stresu dla ciała i nie powodować niepotrzebnych reakcji.

Ważne jest, aby wziąć dużą ilość wody - 1,5-2 litrów na dzień. To pomoże zmienić odbiór otrębów w pełne czyszczenie. Korzystaj z ich kursów przez 10-14 dni kilka razy w roku.