Jeśli zaczniesz "po prostu biegać", istnieje duże prawdopodobieństwo, że porzucisz ten szlachetny zawód w pierwszym tygodniu. Nawet bieganie dla początkujących powinno być podejmowane ze szczególną odpowiedzialnością - nie tylko efekt treningu zależy od tego, ale także to, czy możesz biegać dłużej niż 5 minut.

Reguły

Uruchomiony program dla początkujących musi odpowiadać kilku elementarnym zasadom, które zapewniają wzrost wytrzymałości, przyjemności i korzyści z biegania.

  1. Pierwszy trening jest najtrudniejszy. W tym momencie wielu "już odchodzi". Ważne jest, aby trzymać się z dala od szalejącego lenistwa i doprowadzić proces biegania do stanu przyzwyczajenia.
  2. Nie biegnij szybko - strzałka na zegarku nie zaczyna się szybciej poruszać. Teraz najważniejszą rzeczą nie jest szybkość, ale uruchomienie określonego czasu. Jeśli chodzi o czas, to ile trzeba uruchomić, jest dostępne w tabeli. Ogólnie rzecz biorąc, na początkowych etapach zaleca się, aby biegacze biegli tak wolno, jak to możliwe. Możesz nawet sprawdzić siebie - jeśli masz możliwość spowolnienia w biegu, oznacza to, że wcześniej zrobiłeś zbyt wysokie tempo.
  3. Wiele z nich pomaga następująca zasada biegania dla początkujących - inspiracja. Należy go zgarnąć, obserwując profesjonalnych sportowców. Zobacz, jak pięknie działają - ty też możesz! Postaraj się zapamiętać, jak zginają nogi, jak je rzucają, obniżają pięty, skarpetki ... Podczas biegu próbuj naśladować ich ruchy - to nie tylko zwiększy estetykę procesu, ale także pozwoli zapomnieć, jak zmęczony jesteś!
  4. Nie obawiaj się, jak będą wyglądać zawodowcy na sąsiednich torach stadionu. Uwierz mi, nikt nie dba o to, żebyś na przemian biegał chodzić , oddychaj ciężko i potu obficie, a także wyglądają jak prawdziwy "czajniczek". Co więcej, żaden zawodowy "biegacz" na stadionie nie spojrzy na niedoskonałości / atrakcyjność swojej postaci - tutaj wszyscy nie dbają, tylko bieg jest ważny!
program do tabeli dla początkujących

Oczywiście, do biegania bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie trampki. Jeśli pójdziesz do sklepu specjalistycznego, zaawansowany sprzedawca pośpieszy, aby udowodnić ci, że nic nie wiesz o bieganiu. Trampki dla "kosolapykh", grubego, z płaskimi stopami, do biegania po asfalcie lub ziemi, po prostu wybierz model, który "leży" na twojej nodze i zostaw perfekcjonizm na przyszłość.