Wiosną wiele rodzin udaje się do lasu na drinka, który zaskakuje swoim smakiem i właściwościami - sok brzozowy. Jest to nazwa warunkowa Pasoki, która w tym okresie roku może być uzyskana z pnia brzozy ściętej. Taki smakołyk dostępny jest tylko przez krótki czas, od kwietnia do maja, do momentu rozpuszczenia pąków. O korzyściach i szkodzie soku z brzozy należy się nauczyć z góry, ponieważ, pomimo unikalnego składu, napój ten nie jest dozwolony dla wszystkich.

Skład i właściwości soku brzozowego

Sok z brzozy jest wyjątkowy nie tylko ze względu na pochodzenie (jest to sok uzyskany z drewna!), Ale także jego skład. W postaci rozpuszczonej w worku znajdują się enzymy, cukier owocowy, kwasy organiczne, witaminy , a także wiele pierwiastków śladowych - sód, magnez, wapń, mangan, miedź i potas.

To dzięki tej kompozycji sok brzozowy może być stosowany na wiosnę jako wzmacniający, immunomodulujący kompleks, który pomaga radzić sobie ze zmęczeniem, sennością, słabą zdolnością do pracy i drażliwością.

Co jest przydatne w soku brzozowym?

Warto zauważyć, że korzystne właściwości soku brzozowego można wykorzystać nie tylko do celów wzmacniających. Na przykład może być używany do następujących celów:

  • z katarami, kaszlem, dławicą piersiową;
  • jako lek na ból głowy;
  • do okładów w chorobach stawów;
  • jako środek do normalizacji pracy przewodu pokarmowego;
  • do leczenia układu oddechowego;
  • od wypadania włosów, trądziku, trądziku, pigmentacji, czyraków;
  • z ranami, owrzodzeniami, podrażnieniami skóry.
  • z kamieniami w nerkach i woreczku żółciowym, jak również z obrzękiem.

Sok brzozowy to uniwersalna lekarstwo dla ludzkiego organizmu, a dzięki niemu można pokonać wiele dolegliwości.

Sok brzozowy do odchudzania

Aby zmniejszyć wagę sok brzozowy był używany przez długi czas, ponieważ pozwala na skuteczne sok z brzozy wzmacniać metabolizm i osiągnąć szybsze rezultaty dzięki diecie. Ponadto, ze względu na swoje właściwości tonizujące, żywienie niskokaloryczne będzie łatwiejsze do zniesienia.

Możesz go spożywać na różne sposoby: pół szklanki pół godziny przed posiłkiem przez miesiąc, gdy jest on dostępny, lub szklankę 2-3 razy dziennie zamiast porannej przekąski i innych przekąsek.

Przeciwwskazania do stosowania soku brzozowego

Sok brzozowy może zaszkodzić tylko ten temat jest bezwzględnie przeciwwskazany - osoby cierpiące na kamicę nerkową i cierpiące na wrzody żołądka. Ponadto nie należy go stosować w przypadku alergii na pyłki i indywidualną nietolerancję.