Przydatne właściwości cytryny znane od czasów starożytnych. Można znaleźć wiele odniesień do tego złota w dosłownym i przenośnym znaczeniu owoców w starożytnej Grecji. Pochodzenie tego rodzaju owoców cytrusowych jest mgliste - prawdopodobnie owoce pochodzą z Chin z obszarów "pritibet", gdzie lato jest gorące, a zima umiarkowanie zimna, ponieważ dobra jakość wymaga, aby była lekko zamrożona. Obfitość witamin i dobra konserwacja (to nie jest truskawka dla ciebie!) zrobiła cytrynę przyjacielowi nawigatorów i podróżników, którzy chronią szkorbut przed straszliwym wrogiem.

Główną wartością cytryny jest oczywiście witamina C. Nie tylko jest bogata w cytrynę - wysoka zawartość potasu wzmacnia mięsień sercowy, układ nerwowy, stymuluje mózg, wapń wzmacnia kości, zęby, paznokcie, a magnez poprawia kompozycję krwi. Cytryna jest doskonałym przeciwutleniaczem, wzmacnia odporność i usuwa szkodliwe substancje z organizmu, promuje utratę wagi.

Wydaje się jeść i cieszyć się! Dlaczego, pech - kwaśne ...

Woda o obniżonej zawartości cytryny

Jednym z popularnych sposobów wykorzystania tego owocu do utraty wagi jest schudnąć z wodą cytrynową.

A teraz podzielimy się z Wami najłatwiejszym sposobem na zrobienie wody z cytryny. Nawet jeśli nie masz sokowirówki, nie ma nic prostszego niż wyciskanie cytryny w ciepłej przegotowanej wodzie i mieszanie jej. Najlepiej z skórką. Spróbuj smaku, a jeśli jest kwaśny, możesz dodać wodę i odrobinę cukru.

Brytyjska dietetyk Teresa Chong w swojej książce "Dieta na soku z cytryny" uważa, że ​​kilka szklanek cytrynowej wody dziennie wystarczy, aby schudnąć i pozbyć się nadmiaru tłuszczu i pomoże ci zgubić dodatkowe kilogramy. W przeciwnym razie po prostu trzymaj się zdrowej diety. Jak widać, wszystko jest proste i bardzo dostępne. Przy okazji, przylegając do tak zwanej diety cytrynowo-wodnej, nie zaleca się umieszczania w niej lodu (bez względu na to, jak gorąca), ponieważ zapobiega to strawieniu.

Ta dieta jest uniwersalna i odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych. Konieczne jest jednak dokonanie rezerwacji dla osób woda cytrynowa do przepisu na odchudzanie Przy zwiększonej kwasowości i problemach żołądkowo-jelitowych można zapomnieć o wodzie cytrynowej w celu uzyskania przepisu na odchudzanie, ale zamiast schudnąć, można uzyskać ostrą chorobę przewodu żołądkowo-jelitowego lub zaostrzyć istniejący arsenał. Dlatego zanim zaczniesz tracić na wadze z wodą cytrynową, skonsultuj się z lekarzem.

Jeśli nie ma przeciwwskazań, nie krępuj się używać tej rozsądnej i prostej diety, próbując uczyć się, często używając cytryna w gotowaniu. Na przykład wyciskamy sok z cytryny na sałatkę warzywną, danie rybne, a nawet zupę, jak to jest w zwyczaju w kuchni greckiej. Spróbuj - nie pożałujesz!