Niektórzy ludzie pamiętają cytryny tylko w okresie choroby, inni od czasu do czasu umieszczają go w herbacie, a jeszcze inni aktywnie używają go we wszystkich naczyniach, ponieważ pyszny aromat tego owocu jest w doskonałej harmonii z sałatkami, rybami i owocami morza. Z tego artykułu dowiesz się, jaka jest zawartość kalorii w cytrynie i jak można ją wykorzystać do odchudzania.

Ile kalorii zawiera cytryna?

W przeciwieństwie do innych owoców, w cytrynie jest dużo kwasów, ale bardzo niewiele cukrów, więc ma prawie rekordowo niską wartość energetyczną - tylko 16 kcal na 100 g. Dlatego jego zastosowanie w żywności wpłynie nie tylko na sylwetkę, ale nawet ją poprawi. stan, ponieważ przyczynia się do zwiększenia metabolizmu.

Kalorii cytryny ze skórą

Średniej wielkości cytryna waży około 120 g, co oznacza jej kalorii będzie wynosić około 19,2 kcal. Niektórzy ludzie kochają cytryny tak bardzo, że mogą je niemal całkowicie wchłonąć za pomocą miodu, soli lub cukru. W tym przypadku powinieneś zwrócić szczególną uwagę na kaloryczną zawartość suplementu, którego używasz do cytryny, ponieważ owoc samej figury nie zaszkodzi dokładnie. I sprawa nie dotyczy nawet kalorii, które mają niewiele cytryny, ale mają zdolność stymulowania rozkładu komórek tłuszczowych.

Odchudzająca się cytryna

Istnieje kilka wspaniałych sposobów wykorzystania cytryny do odchudzania w celu osiągnięcia szybkich rezultatów:

  • codziennie rano pić na pusty żołądek szklankę wody z 1 łyżeczką. sok z cytryny - pomoże rozproszyć metabolizm;
  • nie wypełniaj wszystkich sałatek majonez i mieszanka soku z cytryny z olejem roślinnym;
  • pić herbatę cytrynową bez cukru;
  • Zamiast tłuszczowych marynat na mięso, ryby i drób, użyj soli, czarnego pieprzu i soku z cytryny.

Jeśli użyjesz tych prostych sekretów równolegle z odpowiednim odżywianiem, możesz osiągnąć szybkie rezultaty i skutecznie zmniejszyć wagę.