Otręby owsiane do odchudzania - to wyjątkowy produkt, którego mieszkańcy miasta potrzebują niewiarygodnie. Otręby są twardą skorupą ziaren, która jest bogata w cenne włókna, zmuszając nasz układ trawienny do działania jak zegar.

Czy można stracić na wadze na otręby?

Odchudzanie z otrębami to prosty i łatwy do wytłumaczenia proces. Współczesny człowiek cierpi na brak błonnika: wybieramy biały chleb pszenny, pozbawiony śladów użytecznych ziaren, pomagamy sobie w świeżych ciastach z wysokiej jakości mąki, w których nie ma również błonnika, jemy biały ryż, który, znowu, pozbawiony jest tak ważnego składnika, jest stosunkowo rzadki jedz warzywa i owoce, które mogą wzbogacić nasze ciało włóknem.

To właśnie z powodu tego stylu życia współczesni ludzie ciągle mają problemy z przewodem pokarmowym i funkcją wydalniczą. Jeśli wprowadzisz dietę z otręby w swojej diecie - szybko zapomnisz o zaparciach i innych problemach. Ponadto włókno pozwala organizmowi regulować metabolizm, dlaczego energia pochodząca z żywności nie zostanie zdeponowana w postaci tłuszczów. A z powodu dużej części takiego produktu, jak otręby, nie poczujesz fałszywego głodu, twoje dzienne spożycie żywności spadnie, a zobaczysz doskonałe wyniki na swojej figurze. Bran promuje odchudzanie w jak najkrótszym czasie.

Jaka otręby jest najlepsza dla utraty wagi?

Obecnie w każdej aptece otrzymasz szeroką gamę otrębów: pszenicę, żyto, grykę, płatki owsiane. Teraz pojawiają się w różnych formach, kolorach, a niektóre nawet słodkie (tego rodzaju, niestety, aby schudnąć na otręby nie pomogą). Oczywiście, aby przywrócić figurę, musisz wybrać produkt naturalny bez dodatków. Ale nawet odrzucenie wszystkich opcji za pomocą barwników, cukrów i aromatów, wybór jest wciąż zbyt wielki.

Ze wszystkich możliwych wariantów otrębów, owies ma niezwykłe właściwości: są one w stanie wchłonąć ciecz 25 razy większą niż ich własna objętość. Dlatego jeśli wybierzesz dietę na otrębach owsianych, nie poczujesz głodu - nawet niewielka ilość otrąb, nasycona płynem, spowoduje trwałe uczucie sytości.

Jak schudnąć z otrębami?

Istnieją różne sposoby, aby wziąć otręby do utraty wagi. Rozważ różne opcje:

Prosta dieta na otrębach i kefirze. Jesz jak zwykle, ale kolacja zastępuje (i nie uzupełnia) filiżankę 1% kefiru zmieszanego z otrębami. Możesz jeść tak długo, jak chcesz, aż osiągniesz pożądane rezultaty. Przykładowe menu dnia:

  • śniadanie : talerz płatków owsianych z miodem lub mlekiem;
  • drugie śniadanie : owoce;
  • lunch : sałatka warzywna + zupa lub porcja mięsa z warzywami;
  • przekąska : owoce;
  • Kolacja (ściśle): kefir z otrębami.

Jak stosować otręby do wyraźnej utraty wagi? Metoda jest podobna do poprzedniej, tylko tym razem szklanka 1% kefiru z łyżką otrąb zastępuje śniadanie, obiad i kolację. Can dieta otrębowa spożywać przekąskę jabłkową w ciągu dnia lub zjeść popołudniowy jogurt podczas popołudniowej przekąski. Na takiej diecie musisz spędzić 3 dni, podczas których pozbędziesz się 2-3 kg.

Dieta otrębowa jest stopniowa. W takim przypadku każda z twoich standardowych porcji powinna zostać podzielona na pół (lub przynajmniej na początek o jedną trzecią), za każdym razem przed jedzeniem spożywaj łyżkę otrąb i wypij ją dwiema szklankami wody. Możesz jeść przez 2-3 tygodnie.

W zależności od wybranej opcji schudniesz szybko lub powoli. Istnieje jednak pewien schemat: normalna utrata wagi dla osoby wynosi około 1 kg na tydzień. Wraz z tą utratą masy ciała, zmiany jakościowe zachodzą w ciele, a waga nie wróci szybko.