Jednym z najbardziej skutecznych produktów do utraty wagi jest płatki owsiane. Dla informacji, płatki owsiane to mąka z całych ziaren owsa. Owies, jak wiadomo, ma pełny kompleks witamin z grupy B, ma niski indeks glikemiczny i dostarcza organizmowi powolnych węglowodanów, które zapewniają uczucie sytości przez długi czas. Zawartość kalorii w płatkach owsianych dla odchudzania wynosi około 120 kcal na 100 g.

Korzyści z płatków owsianych

Zastosowanie włókna determinuje jego skład. Zawiera 20% białka i tylko 7% tłuszczu. Inne składniki odżywcze obecne w środku dezynfekującym hamują powstawanie guzów i chronią naczynia krwionośne przed zablokowaniem. Owsianka również przyczynia się do usuwania tkanki tłuszczowej z organizmu, wpływa na ośrodki mózgu odpowiedzialne za pamięć. Owsianka ma właściwości przeciwutleniające i antydepresyjne i wspomaga regenerację komórek w organizmie człowieka. Jeśli w diecie znajdą się płatki owsiane, zapomnisz o problemach z metabolizmem.

Jak gotować płatki owsiane?

Istnieje wiele przepisów z płatków owsianych, dziś zapoznamy Cię z niektórymi z nich:

  1. Metoda gotowania ciastek owsianych. Składniki: 250 g wypiekanego masła, funt płatków owsianych, jedno jajo, trochę wody lub kwasu chlebowego. Wszystkie składniki są mieszane i wysyłane do piekarnika przez około dwadzieścia minut. Jeśli chcesz, aby ciasteczka okazały się słodkie, możesz je posmarować miodem lub dżemem.
  2. Możesz również zrobić bardzo smaczne i zdrowe płatki owsiane. Aby to zrobić, zagotuj mleko, gdy się zagotuje, szybko wymieszaj je jedną ręką i powoli wlewaj mieszankę mleka i zimnego mleka z drugą. Aby uniknąć grudek, mieszaninę przygotowuje się powoli, stale łamiąc istniejące grudki. Jeśli chcesz, żeby kisiel się skończył mąka owsiana słodko, możesz dodać trochę substytutu cukru.
  3. Owsianka owsiana może być doskonałym śniadaniem dla Ciebie. Wziąć 250 g mleka o zawartości tłuszczu około 3,2% i rozcieńczyć w 130 g wody. Umieść na piecu i pozwól mu się gotować. W tym czasie w naczyniu rozcieńczyć 40 gramów błonnika i 160 ml wody, należy dobrze wymieszać, aż do jednorodnej masy, tak aby nie było grudek. Gdy mleko się zagotuje, wlać płatki owsiane do miski i, ciągle mieszając, doprowadzić ponownie do wrzenia. Możesz dodać owoce lub jagody, aby nie dodawać cukru. Jeśli uwielbiasz owsiankę gęstszą, rozcieńcz ją mniejszą ilością wody.