Kokos to zdecydowanie tłuste jedzenie. Według amerykańskiego Departamentu Rolnictwa jedna filiżanka świeżego kokosa zawiera 24 gramy nasyconego tłuszczu. Zawartość kalorii wiórki kokosowe są wysokie, powiemy o tym więcej.

Ile kalorii znajduje się w wiórkach kokosowych?

Zawartość kalorii w wiórkach kokosowych wynosi średnio 600 kcal na 100 g, ale są to średnie liczby, które różnią się znacznie w zależności od producenta. Wióry kokosowe mają wysoki procent włókien, które są niezbędne dla sprawnego i prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego, a gładkie włókna kokosowe sprawiają, że jest on bardziej wydajny i nadaje się do normalnego trawienia.

Czy można nazwać chipsy kokosowe, zawierające tak dużo kalorii, zdrowe jedzenie? Centrum Medyczne Mount Sinai (Manhattan) twierdzi, że kokos jest bogatym źródłem "prawidłowych" tłuszczów, które mogą być substytutem sztucznych składników "sportowych" napojów. W związku z tym, biorąc pod uwagę, że tłuszcze w chipsach kokosowych są nasycone, a zawartość błonnika tylko korzystnie wpływa na organizm - ten produkt można uznać za przydatny, jeśli jest stosowany w umiarkowanych ilościach.

Przydatna przekąska do odchudzania

Chipsy kokosowe zawierają niewiele węglowodan zazwyczaj nie więcej niż 15%. Łączenie ich z wysoką zawartością włókien jest idealne dla osób, które obserwują swoją wagę. Rozwiązano problem łatwych i częstych przekąsek! Możesz upiec najprostsze ciastka lub ciasteczka, a następnie posyp je obficie chipsami kokosowymi. Uczucie sytości i zapobieganie zaparciom są dostarczane.

Możesz również użyć chipsów kokosowych do przygotowania deserów twarogowych, zapiekanek i różnych koktajli na bazie produktów mlecznych i mlecznych z kwaśnym mlekiem.