GMO jest skrótem oznaczającym genetycznie zmodyfikowany organizm lub, mówiąc prościej, zmodyfikowane produkty. Wiadomo, że w wielu krajach są one zabronione, w innych są one cicho sprzedawane na półkach sklepowych. Zastanów się, jakie produkty mogą zawierać mutację, a także dowiedz się, czy jest niebezpieczna.

Genetycznie zmodyfikowane produkty spożywcze

Na poziomie stanowym dopuszczono pewne odrębne zmiany genetyczne. Lista produktów, które mogą oficjalnie zawierać GMO, jest dziś niewielka: kukurydza , soja, buraki cukrowe, ziemniaki, rzepak i trochę więcej. Jedynym problemem jest to, że ich komponenty mogą być używane w wielu produktach, ponieważ nie tylko żetony , ale także skrobię, która jest umieszczana w jogurtach, a cukier znajduje się w dowolnej słodyczy.

Tak więc, tylko jedzenie naturalnych produktów zakupionych z farmy, nie możesz martwić się o swoje zdrowie. Największym niebezpieczeństwem są produkty zawierające różne E000 (zamiast 000 mogą występować różne liczby). Przy wytwarzaniu barwników, smaków, stabilizatorów i innych "chemikaliów" są stale używane "niebezpieczne" produkty.

Bezpieczeństwo żywności modyfikowanej genetycznie

W niedalekiej przeszłości naukowcy wierzyli, że to odkrycie uratuje świat, a teraz mówią o tym, jak by go nie zepsuło. Opinie badaczy na ten temat są różne: niektórzy twierdzą, że jest nieszkodliwy, inni cytują jako przykład szczury laboratoryjne, w których po systematycznym karmieniu takimi produktami zaczęły się pojawiać patologie. Obecnie kwestia bezpieczeństwa zmodyfikowanej żywności jest nadal otwarta.