Gotowana kukurydza jest doskonałym dodatkiem do prawie każdej potrawy. Bardzo pożywny i smaczny, od dawna zajmuje miejsce honorowe na naszym stole w lecie. Jak ugotować kolby kukurydzy, aby były naprawdę smaczne?

Ile trzeba gotować kolby kukurydzy?

Najpierw musisz wiedzieć, do jakiego rodzaju kukurydzy należy rynek. Istnieją specjalne odmiany do jedzenia, i jest karma dla zwierząt. Ile czasu zajmuje gotowanie kukurydzy o jakości spożywczej? Jest bardziej miękka i wystarcza pół godziny, ale bardziej surowa pasza będzie musiała być gotowana znacznie dłużej - od dwóch do trzech godzin.

Jeśli kupiłeś zboże na rynku i już znalazłeś na kolbie małe wielobarwne ziarna, zostaw to. Ta odmiana jest przeznaczona do gotowania popcornu.

Najważniejsza rada, jak prawidłowo ugotować kukurydzę, brzmi następująco: kolby gotowane są przez około 20 minut i przez ten czas są całkowicie zmiękczone do jedzenia. Jeśli przegapisz tę chwilę, kukurydza staje się znowu twarda, a czas gotowania znacznie się zwiększa.

Fani eksperymentowania mogą uzyskać ciekawy sposób gotowania w piekarniku. Wcielamy masło w kolbę i zawijamy je w folię gałązką kopru. Aby nadać pikantny smak, możesz pocierać odrobinę czosnku.

Jak gotować świeżą kukurydzę?

Po ustaleniu czasu gotowania należy teraz wybrać metodę gotowania. Najlepiej przy czyszczeniu kolb nie wyrzucaj liści. Liście należy umyć pod strumieniem ciepłej wody i umieścić na dnie patelni, już na wierzchu, aby położyć zboże i wypełnić wodą.

Wrzuć patelnię do ognia. Po zagotowaniu wody musisz ją posolić. Aby dać bardziej nasycony smak wodzie z solą, możesz wysłać trochę przyprawy, takie jak ziele angielskie - da to ostry i bardzo apetyczny smak.

Prawidłowo zagotuj zboże w grubościennym garnku, ponieważ czas gotowania zajmuje dużo czasu. Zamknij szczelnie pokrywkę. Bardzo dobrze gotować na patelni z żeliwa. Całkowicie dopuszczalne jest gotowanie kukurydzy w podwójnym kotle lub w kuchence mikrofalowej. Łatwo jest gotować kukurydzę w szybkowarze, ponieważ oszczędza ona zarówno czas, jak i wysiłek. Zajmuje to tylko 5-10 minut.

Należy pamiętać, że po schłodzeniu kukurydza natychmiast zacznie twardnieć, co będzie nieprzyjemnym zaskoczeniem dla zębów. Najlepiej podawać gotowaną kukurydzę natychmiast po ugotowaniu, nadal gorącą. Aby utrzymać kolby dłużej, aby zachować ich smak i miękkość, posmaruj je masłem. To także znacznie poprawia smak.

Gourmet może podawać kukurydzę posypaną tartym serem. Aby nie pomylić się przy zakupie i wybrać miękką kukurydzę, należy zwrócić uwagę na kolby i liście: muszą być nieuszkodzone i jasnozielone.

Jak gotować starą kukurydzę?

Jeśli znajdziesz wgłębienia w środku ziaren, wtedy kolby są zdecydowanie stare. Możesz je ugotować, ale będą bardziej rygorystyczne, bez względu na czas i sposób przygotowania. jak gotować kukurydzę na kolbie

O wiele łatwiej jest gotować świeżą kukurydzę, ponieważ jest miękka i gotuje się bardzo szybko. Ale zdarza się, że świeża i soczysta kukurydza zaczyna się starzeć wraz z upływem czasu. Jak gotować starą kukurydzę? Jeśli ręka się nie podniesie, możliwe jest skorygowanie sytuacji za pomocą małych sztuczek.

Zagotuj starą kukurydzę w taki sam sposób, jak młode. Różnica dotyczy tylko czasu gotowania. Jeśli kolby leżą tylko przez kilka dni, wystarczy zwiększyć czas gotowania o 20 minut. Ale w przypadku kolb leżących tydzień, będziesz musiał zwiększyć czas gotowania o półtorej godziny.