Wydawałoby się, że nie je mięsa, to znaczy wegetarianin. Wszystko jest takie, ale wraz z popularyzacją tego kierunku gastronomicznego i etycznego, jego odmiany zaczęły się rozwijać surowe jedzenie , owocowniki, wegetarianie lakto-ovo, weganie. Najczęstsze pytanie, prowadzące do oszołomienia tych, którzy próbują zrozumieć tę plątaninę bez mięsa - różnica między weganami i wegetarianami. Odpowiedzią jest surowość manier.

Kto jest wegetarianinem?

Wegetarianin to zbiorowy termin, który łączy ludzi, którzy odmawiają, głównie z mięsa zwierząt. Wegetarianizm może być mniej lub bardziej ścisły. Istnieją formy wegetarianizmu, w których dana osoba nie je mięsa i jaj (jajka są uważane za "aborcje" kurcząt), ale pije mleko, inni wyznawcy kierunku uważają, że nie można pić mleka, ponieważ krowa chciała im dać swoje cielę, szansa.

Istnieją nawet formy wegetarianizmu, w których wolno jeść kurczaka i ryby, ale nie można jeść czerwonego mięsa - chociaż ta odmiana jest bardziej prawdopodobne, że należy do wegetarianizmu "dla zdrowia" niż do zasad etycznych.

Kto jest weganinem?

Teraz zbliżamy się do różnic między weganami i wegetarianami. Weganie są starymi wegetarianami. Jest to najbardziej ścisły i nie do pogodzenia, a mianowicie kierunek etyczny. Nie obejmuje wszystkich produktów pochodzących z eksploatacji zwierząt. I weganie , a wegetarianie nie jedzą mięsa, ale poza tym ci pierwsi także odmawiają:

  • mleko, jaja i dowolne białko zwierzęce;
  • żelatyna (dodana do prawie wszystkich) podpuszczka różnica wegan i wegetarian (spójrz na skład przetworzonego sera);
  • miód;
  • futro, skóra, jedwab, wełna;
  • produkty, które zostały użyte do produkcji składników zwierzęcych (takich jak rafinowany cukier krystaliczny).

Ponadto weganie w zasadzie nie biorą udziału w cyrkach, ogrodach zoologicznych, "zdjęciach ze zwierzętami", walkach byków, delfinariach i akwariach oraz nie używają produktów przetestowanych na zwierzętach.