Idź do apteki i zapytaj, jakie rodzaje witamin są w środku. Otrzymasz pigułki, drażetki, kulki marmolady, słodycze, kapsułki, płynne roztwory, a nawet musujące witaminy . To właśnie ta ostatnia staje się teraz szczególnie popularna iz kilku powodów. Na temat cech tej formy uwalniania użytecznych substancji i zostaną omówione w tym artykule.

Cechy musujących witamin

Witaminy musujące są witaminami w postaci tabletek, które przed użyciem należy rozpuścić w wodzie. Rozpuszczają się łatwo, z charakterystycznym syczeniem - stąd ich nazwa.

Nie jest tajemnicą, że wszelkie substancje przyjmowane w postaci roztworu są wchłaniane znacznie szybciej, ponieważ dla ludzkiego ciała jest to forma pozyskiwania składników odżywczych, które stały się znane od wczesnego dzieciństwa. Wchłanianie i wchłanianie takich witamin jest znacznie wyższe niż w przypadku zwykłych. Co więcej, ta opcja eliminuje jakiekolwiek szkody dla przewodu żołądkowo-jelitowego. Jeśli po zażyciu zwykłych pigułek, niektórzy ludzie odczuwają nudności i inne nieprzyjemne reakcje, tutaj są prawie całkowicie wykluczeni.

Ponadto najlepsi producenci witamin musujących mają dość przyjemny smak i wygodniej jest je przyjmować, a co więcej - łatwiej jest namówić ich, aby adoptowali dziecko.

Istnieje jednak druga strona medalu: składniki, które powodują "syczenie" witamin podczas rozpuszczania, obejmują kwasy - na przykład cytrynę. Przy częstym stosowaniu nie jest bezpieczny dla szkliwa zębów i może prowadzić do wypłukiwania wapnia, co może powodować problemy.

musujące witaminy, co jest lepsze

Jakie witaminy musujące są lepsze?

Teraz jest bogaty wybór musujących witamin, a aby zdecydować, które z nich kupić, lepiej nie być leniwym i przeczytać kompozycję. Ta opcja, która będzie maksymalną ilością witamin w rozsądnej cenie, i warto wziąć. Konieczna jest ocena nie tylko obecności nazwisk na liście, ale także ilości mikrogramów substancji na każdą tabletkę.

Wśród popularnych opcji można wymienić Multifort (zrównoważony kompleks 13 witamin i 10 minerałów) i Supradin (12 witamin i 8 minerałów). Lepiej jest stosować takie kompleksy wiosną i jesienią, aby utrzymać siły odpornościowe organizmu.

Ponadto istnieją pojedyncze opcje - na przykład musujące witaminy z grupy B, lub witamina C . Jest to doskonała opcja dla osób, które zostały zbadane i dokładnie wiedzą, jakie substancje w organizmie brakuje.