Imbir jest bardzo czczony na wschodzie, a na drugim miejscu honoru po korzeniu żeń-szenia znajduje się użyteczne cechy. Chińczycy, Japończycy, Tajowie i Hindusi używają go prawie codziennie do gotowania. W Europie imbir jest bardziej znany jako dodatek do japońskich potraw i przypraw do niektórych potraw. Zastanów się, co niesie marynowana imbir - korzyści i szkody?

Marynowany imbir: zastosowanie

Ponadto, imbir jest doskonałym dodatkiem do wielu rodzajów potraw, może być stosowany do różnych celów.Długotrwały imbir jest stosowany jako lek przeciwwirusowy i przeciw przeziębieniu, a ponadto jest doskonałym przeciwutleniaczem i środkiem przeciwbólowym. Jeśli poczujesz się źle lub bolą cię, po prostu zjedz porcję marynowanego imbiru - to może bardzo pomóc twojemu stanowi.

W Azji uważa się, że zwiększa ona płodność samic i męską moc, dlatego zaleca się stosowanie go dla par, które chcą mieć dzieci lub sprawić, by ich życie seksualne było bardziej namiętne i pełne życia.

Ponadto imbir jest stosowany jako lekarstwo na cellulit i pomoc w walce z nadmiarem kilogramów.

Podobnie jak inne produkty, marynowany imbir zapewnia zarówno korzyści, jak i szkody. W szczególności ten ostatni powinien być widziany przez tych, którzy zaczęli przyjmować roślinę pomimo przeciwwskazań. Należą do nich:

  • wrzody żołądka i dwunastnicy;
  • biegunka;
  • choroby pęcherzyka żółciowego;
  • zapalenie okrężnicy;
  • choroba wątroby.

Jeśli to wszystko nie ma nic wspólnego z tobą, a ty nie masz alergii na imbir, nie masz się czego obawiać, ta plon korzeni nie będzie cię skrzywdzić.

Różowo-biały marynowany imbir

Te dwa rodzaje imbirów różnią się tylko kolorem, który zależy od receptury marynaty. imbir wyniszczył szkodę Aby uzyskać różowawy kolor, niektórzy używają różanego wina, a niektórzy - zwykłych buraków. Reszta to ten sam produkt.

Imbir marynowany: kalorie

Jest tylko 51 kalorii na 100 gram marynowanego imbiru. Ponadto, używając tego produktu z ziemi, zwykła osoba spożywa nie więcej niż 50 gramów. Można go bezpiecznie włączyć do diety, ponieważ przyspiesza metabolizm i wspomaga utratę wagi.

Czy w ciąży kiszony imbir?

Normalny imbir jest zalecany dla kobiet w ciąży we wczesnym stadium w celu wyeliminowania zatrucia, chociaż w tym przypadku zwykle przyjmuje się go w kapsułkach. Co do marynowanego korzenia, można go jeść tylko w pierwszym i drugim trymestrze: w późniejszych okresach może powodować poród przedwczesny, więc lepiej nie ryzykować.