Trening na rowerze treningowym ma pozytywny wpływ nie tylko na układ sercowo-naczyniowy, ale także pomaga schudnąć. Dzięki regularnym treningom możesz nie tylko pozbyć się zbędnych kilogramów, ale także poprawić ulgę w ciele. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni program dla siebie i wziąć pod uwagę istniejące zasady.

Jak schudnąć na stacjonarnym rowerze?

Rozpocznij trening, który musisz rozgrzać, co przygotuje ciało. Do tego cele idealne przysiady, różne zakręty i huśtawka. Wystarczy 10 minut na rozgrzewkę, która rozgrzeje ciało. Pamiętaj, aby wykonać ćwiczenie rozciągające. Ważne jest, aby nie robić długich przerw podczas treningu, ponieważ skuteczność takiego treningu jest znacznie ograniczona. Aby uzyskać wynik, intensywność powinna być okresowo zmieniana.

Skuteczne systemy treningowe na rowerze treningowym do utraty wagi:

  1. Dla początkujących. Pedałowanie jest konieczne, aby kręcić się 3-4 razy w tygodniu, podczas gdy lekcja powinna trwać 20-30 minut. Aby osiągnąć wymaganą intensywność, spróbuj wykonać 50 zwojów pedałów na minutę.
  2. Średni poziom obciążenia. W takim przypadku trening powinien odbywać się 3-5 razy w tygodniu i trwać co najmniej 20, a maksymalnie 45 minut. Jeśli chodzi o intensywność, ważne jest, aby wykonać 60 zwojów pedałów na minutę.
  3. Interwałowy system treningowy na stacjonarnym rowerze. Ta opcja jest uważana za najbardziej skuteczną w przypadku utraty wagi. Trening interwałowy obejmuje naprzemienne szybkie i wolne tempo. Zaleca się szybkie pedałowanie przez 30-60 sekund, a następnie w wolnym tempie - przez 1-2 minuty.

Pod koniec treningu zaleca się rozciąganie w celu uwolnienia napięcia od mięśni. Kolejna tajemnica - zaleca się naprzemienny trening, siedzenie i stanie. Możesz eksperymentować z oporem obciążenia. Pamiętaj, że dla utraty wagi ważne jest monitorowanie odżywiania.