Pięćdziesiąt lat temu obecne standardy piękna byłyby uważane za wyczerpane i chude, ale teraz pomysł, że nie można być zbyt cienkim, staje się coraz bardziej powszechny. Teraz treningi spalające tłuszcz są jedną z najpopularniejszych zajęć sportowych dla kobiet.

Skuteczny trening do utraty wagi: podstawy

Zapamiętaj prostą prawdę: żaden trening dla utraty wagi nie przyniesie pożądanego rezultatu, jeśli nie zaczniesz prawidłowo jeść. Zapamiętaj przynajmniej najbardziej elementarne normy i stosuj się do nich:

 • staraj się jeść trochę, ale często, zamiast dwa razy dziennie;
 • śniadanie powinno być obecne codziennie: jeśli nie jesz rano, przejadaj się wieczorem;
 • kolacja powinna być 2-3 godziny przed snem;
 • Nie pij po posiłku przez 1-2 godziny, a nawet dłużej - herbata z deserem;
 • pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie;
 • 2 godziny przed treningiem i 2 godziny po nim nie można jeść niczego poza białkowymi pokarmami.

Ponadto nie zapominaj o prawidłowej zgodności produktów: mięso nie może być z produktami mącznymi (wszystko z ciasta, chleba, makaronu), owoce należy przyjmować osobno, a desery należy zastąpić twarogiem i jogurtem.

Program spalania tłuszczu

Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, jeśli ćwiczysz nieregularnie i mniej niż 2 razy w tygodniu, nie będzie żadnego sensu. Aby uzyskać optymalne wyniki, musisz robić 3-4 razy w tygodniu przez 1 - 1,5 godziny. To jest tak skomplikowane, że wszystko, co konieczne, pójdzie po to, aby twoja sylwetka stała się szczupła i sprawna.

Aerobowy trening odchudzający

Ćwiczenia aerobowe to obciążenie z przyspieszonym pulsem, ale nie na granicy możliwości: bieganie, jazda na nartach, jazda na rowerze, skakanie za pomocą skakanka, bieganie w miejscu, robienie aerobiku, taniec, pływanie itp. Właśnie podczas takich ćwiczeń spaliny tłuszczu są aktywnie spalane. Ale tylko wtedy, gdy szkolenie trwa co najmniej 30-40 minut!

Alternatywnie ćwiczenia aerobowe można łączyć z mocą: pierwsze 30 minut obciążenia mocy, następnie 20-30 - tlenowe. Takie podejście zapewni Ci nie tylko spalanie tłuszczu, ale także tworzenie masy mięśniowej, która zużywa kilkakrotnie więcej energii niż tłuszcz (który dostajesz z kalorii zużywanych). Tak więc sama obecność mięśni będzie miała korzystny wpływ na sylwetkę i spalić kalorie!

Szkolenie na utratę wagi

Trening siłowy jest potrzebny, aby uformować mięśnie, które, jak już stwierdziliśmy, przyczyniają się do intensywnej utraty wagi. Kiedy procent tkanki tłuszczowej staje się mniejszy niż odsetek mięśni w twoim ciele, wyglądasz szczupły, stonowany i stonowany!

Obciążenie prądem - niekoniecznie trening na siłowni (chociaż oni, oczywiście, w pierwszej kolejności). Treningi w domu na odchudzanie mogą obejmować takie ćwiczenia:

 • przysiady;
 • trening obwodu spalania tłuszczu
 • pompki;
 • skręcanie (w prasie);
 • zajęcia z hantlami, bodibar itp.

Możesz wybrać opcję, którą lubisz, w tym ćwiczenia fizyczne na pośladkach, udach, talii lub wzmacniające mięśnie klatki piersiowej i ramion. Zaleca się wykonywanie każdego ćwiczenia przez 15-20 powtórzeń w 3-4 podejściach.

Trening obwodowy do spalania tłuszczu

Trening obwodowy to rodzaj treningu siłowego, który obejmuje około 8-10 ćwiczeń. Są wykonywane w jednym podejściu bez przerwy, jeden po drugim, pełny zakres ćwiczeń może być powtarzany 1-3 razy. To doskonałe połączenie siły i ćwiczeń aerobowych!