Niewiele kobiet przychodzi do głowy, aby wybrać do siłowni odchudzającej. Do tej pory nadal istnieje opinia, że ​​w takim miejscu można stać się tylko męskim stworzeniem, ale nie szczupłym i pięknym. To jednak tylko mit! W rzeczywistości, trening na siłowni może być stosowany w dwóch trybach - albo do uzyskania masy mięśniowej, albo - do utraty wagi.

Czy na siłowni pomaga Ci schudnąć?

Utrata masy ciała przy pomocy siłowni, zdecydowanie możliwe. Co więcej, masz realną szansę nie tylko zmniejszyć objętość swojego ciała, ale także znaleźć piękne, eleganckie mięśnie, które sprawią, że Twoje ciało będzie pasowało i będzie atrakcyjne. W końcu tylko cienka - to nie znaczy piękna!

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest złota zasada: możesz schudnąć na siłowni, jeśli świadomie podasz ciału kombinację ćwiczeń beztlenowych i aerobowych - czyli duża liczba powtórzeń z małą masą i bardzo małymi przerwami pomiędzy podejściami. Jest to taktyka, która pozwoli Ci skutecznie schudnąć ćwicząc tylko na siłowni!

Jak schudnąć na siłowni?

Najprostszym sposobem, aby szybko schudnąć na siłowni - jest użycie okrągłego treningu. Ten system jest bardzo prosty: konsekwentnie wykonuje się jedno podejście na każdym symulatorze (na przykład 20 lekkich lub średnich dźwigów). W tym samym czasie ważne jest, aby ćwiczyć bez zatrzymywania się i oddychania - po prostu zakończone kilkoma ćwiczeniami, natychmiast zajęły się innymi. Po ukończeniu pierwszego okrążenia, które składa się z jednego podejścia na każdym symulatorze, należy natychmiast udać się na drugie okrążenie. Takie kręgi, z których każda obejmuje jedno podejście na każdym symulatorze, mogą mieć od jednego do pięciu.

Pożądane jest, aby trening w tym trybie trwał co najmniej 40 minut i zawsze towarzyszy mu początkowa rozgrzewka i końcowy podnośnik (zwykle będzie to robić zwykłe rozciąganie). Aby osiągnąć optymalne wyniki, musisz angażować się co najmniej 3 razy w tygodniu co drugi dzień!

Program dla siłowni do utraty wagi

W każdym przypadku ćwiczenia na odchudzanie na siłowni będą inne, ponieważ każda siłownia jest inaczej wyposażona. Czy na siłowni pomaga Ci schudnąć Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że twoje ciało jest pojedynczym systemem i nie musisz wybierać tylko wąskiego obszaru (naciśnij lub pośladki) i pracować tylko nad nim, nawet jeśli jest to najbardziej problematyczny obszar. Ważne jest, aby w każdym treningu ćwiczyć wszystkie mięśnie, które możesz ćwiczyć używając sprzętu dostępnego na siłowni.

Do utraty wagi wystarczy zrobić trzy razy w tygodniu. Zgrubny plan treningów powinien wyglądać następująco.

Dzień pierwszy. Zaczynamy od tradycyjnej rozgrzewki, można korzystać z bieżni lub roweru treningowego przez 10-15 minut. Następnie przeprowadzamy cykliczne szkolenie:

 1. Przedłużenie nóg w symulatorze (2 do 20 razy).
 2. Rumuński martwy ciąg (od 3 do 20).
 3. Kucanie w symulatorze Smith (3 do 20).
 4. Odwiedzenie nóg na kanale kablowym (od 3 do 20).
 5. Nacisk na górny klocek do klatki piersiowej (3 do 15).
 6. Dźwignia wzdłużna (3 do 15).
 7. Hantle jedną ręką do paska (od 3 do 15).
 8. Hodowcy huśtawki na stoku (od 3 do 15).
 9. Naciśnij (od 3 do 20).

Drugi dzień szkolenia:

 1. Hantle wyciskane (3 do 12).
 2. Hantel kablowy leżący pod kątem (3 do 12).
 3. Informacje ręce w symulatorze (od 3 do 15).
 4. Trakcja na bloku trójdzielnym (3 do 15).
 5. Przedłużenie hantli z tyłu głowy (od 3 do 12).
 6. Biceps z hantlami stoi (3 do 12).
 7. Młotki z siedzeniem w hantlach (od 3 do 12).
 8. Naciśnij (od 3 do 20).

Trzeci dzień szkolenia:

 1. Rzuca (3 do 20 razy).
 2. Kucanie ze sztangą lub hantlami (od 3 do 20).
 3. Zgięcie nóg w symulatorze (3 do 20).
 4. Wkładanie nóg do symulatora (3 do 20).
 5. Nogi hodowlane w symulatorze (3 do 20).
 6. Siedzisko do hantli (od 3 do 12).
 7. Podnoszenie hantli przez boki (3 do 12).
 8. Wszelkie ćwiczenia w prasie (od 3 do 20).

Po ukończeniu sekcji mocy programu, wróć na bieżnię lub rower treningowy i ćwicz przez 20-40 minut. Nie zapominaj, że podejścia nie są wykonywane kolejno na jednym symulatorze, ale najpierw pierwsze podejście na pierwszym, potem pierwsze podejście na drugim, i tak dalej.