Wydawałoby się, że wszystko zostało już wymyślone i nie ma miejsca na nowo odkrywane sporty. Bądź zadowolony z tego, co masz, bo nie jest tak mało. An, nie! W sportach wciąż jest miejsce na kreatywność, a jeśli nie jesteś usatysfakcjonowany setkami rodzajów aktywności fizycznej na świecie, nowo zaprojektowany kombinezon jest właśnie dla Ciebie. Dziś powiemy wam, jaki to ptak, to, co jest zjedzony, co jest spożywane i co daje. Tak więc, o treningu crossfit dla początkujących.

Czym jest crossfit?

CrossFit to trening o dużej intensywności, podobny do ćwiczeń sercowo-naczyniowych, ale łączący w sobie ćwiczenia z własną i dodatkową wagą. Mówiąc prosto, masz czas, na przykład, 2 minuty. W tym czasie musisz złapać 10 razy, wykręcić 15 razy, usiąść 20 razy, przeskoczyć 25 razy na podwyższenie. To jest jedna runda. Taki okrąg powinien zostać powtórzony 4-5 razy w wyznaczonym czasie 2 minut.

Okazuje się, że kompleksy crossfit to intensywne treningi aerobowe, podczas których spalany jest tłuszcz, a także doskonały zamiennik dla "rockera", bo nawet w domowej bluzie znajdziesz ćwiczenia na hantle , pręty poziome, a także obciążenia.

O co chodzi?

Możesz zapytać, dlaczego te 2 minuty, dlaczego nie można po prostu zrobić 5 zestawów przysiadów, podciągnięć, skoków, pompek itp. Istnieje kilka powodów. Po pierwsze, w walkach krzyżowych kolejność ćwiczeń jest ważna, jej nazwy pozwalają na osiągnięcie rezultatów tak szybko, jak to możliwe. Po drugie, każdy crossfiter ustawia dzienne rekordy. Wyobraź sobie, że robisz wszystkie powyższe w 5 podejściach. Moje serce wyskakuje z klatki piersiowej, mój oddech dawno już minął, poczułeś dla siebie żal, zatrzymał się i kontynuował po krótkim odpoczynku.

W crossfit każdy zawodnik ustawia i rozbija zapisy osobiste: wczoraj udało ci się zrobić 4 okrążenia w ciągu 2 minut, dzisiaj 4,5, a jutro wyglądasz, a 5 wyszło. Z powodu tego podniecenia zaniedbujesz przyspieszone oddychanie i bicie serca, nie żałujesz samego siebie, w rezultacie szybciej spalasz tłuszcz. Wiadomo przecież, że im większa liczba uderzeń serca, tym więcej tłuszczu w nas płonie.

Praca domowa

Teraz, kiedy już jest jasne, czym jest crossfit, możemy porozmawiać o treningu crossfit w domu. Jedną z zalet tego sportu jest to, że nie ma potrzeby kupowania biletów na salę treningową, każdy początkujący może łatwo ćwiczyć w domu lub na poziomym pasku przed domem. Ale do tego wciąż nie można obejść się bez jakiegoś sprzętu.

Aby wykonywać ćwiczenia crossfit w domu, przede wszystkim potrzebujesz poziomego paska. Jeśli chęć poradzenia sobie z nie znikną, następnym nabyciem powinna być "torba z piaskiem" - worek z piaskiem. To jest dla treningu siłowego jako ciężaru. No i nie zbędne będzie parę hantli leżących w kącie.

Korzyści

Za jedną sesję na crossfitie spala się około 1000 kcal! Jakie kompleksy treningowe mogą zaoferować taki kuszący efekt? Wkrótce sam nie zauważysz, tłuszcz rozpłynie się w twoich oczach, a mięśnie nabiorą płaskorzeźby.

Podczas każdego programu, crossfit w domu, wszystkie grupy mięśni są zaangażowane, a ty możesz angażować się w crossfit w każdym wieku.

Crossfit rozwija reakcję, koordynację, wytrzymałość i przyczynia się do ogólnego treningu fizycznego, normalny trening trwa 20 minut, lekka wersja to 12. W tym czasie spędzisz ponad tuzin rutynowych ćwiczeń. Jeśli wydaje się, że kompleksy crossfit nie działają na siłę, szukaj lżejszych opcji, najważniejsze jest, aby nie stracić motywacji i uniknąć przerw między podejściami. Wszystko inne (mięśnie, siła i wytrzymałość ) zostaną niezauważone w treningach.