Trening w domu jest wygodny, bezpłatny, nie trzeba nigdzie iść. Nie musisz wybierać czasu specjalnego ani zmieniać planów. Niemniej jednak, nie każda osoba ma niezbędną siłę woli i niezbędną motywację do ciągłego praktykowania, nie tracąc ani jednego dnia.

Podstawy skutecznych treningów w domu

Trening domowy, jak każdy inny, zaczyna się od motywacji. Jak wiadomo, nasze braki - to właśnie sprawia, że ​​idziemy naprzód. Dla niektórych nadwaga staje się pretekstem, dla kogoś "uszy" na udach, dla kogoś - nierozwinięte, płaskie nogi i tak dalej. Jasno określ, jaki jest Twój cel - im jaśniej i dokładniej określisz swój cel, tym szybciej go osiągniesz.

Na przykład, chcesz przeprowadzić treningi domowe w celu zmniejszenia masy ciała. W takim przypadku zmierz ciężar, objętość klatki piersiowej, talii i bioder i ustal, co i ile powinno się zmniejszyć. Nie ustawiaj nierealistycznych celów! W ciągu miesiąca normalna utrata masy ciała jest uważana za zmianę wagi od 1 do 3 kg (liczba ta będzie większa, jeśli otyłość i waga przekracza 80 kg). Tj jeśli chcesz rzucić 6 kg, odłóż na to 2 lub 3 miesiące.

Jeśli twoim celem jest elastyczny tyłek lub więcej niższa podeszwa, pomyśl, że przy codziennych ćwiczeniach początkowe wyniki będą zauważalne w ciągu miesiąca, a po 3 miesiącach efekt będzie bardziej żywy i trwały.

Teraz, kiedy już wiesz dokładnie, co i kiedy potrzebujesz, możesz przystąpić do działania.

Harmonogram szkoleń w domu

Program szkoleń domowych, jak każdy inny, obejmuje harmonogram. Ostatecznie wynik zależy od liczby i regularności zajęć. Oznacza to, że uzyskujesz efekt, jeśli ćwiczysz ściśle codziennie, z wyjątkiem weekendów lub 3 dni w tygodniu co drugi dzień.

Im szybciej potrzebujesz wyników, tym więcej ćwiczeń musisz wykonać w tygodniu. Udowodniono, że mniej niż 2 treningi na tydzień nie są w stanie dać wyników w ogóle. Optymalnie - od trzech do pięciu treningów w tygodniu. Szkolenie w domu i odżywianie są bezpośrednio powiązane, szczególnie dla tych, którzy chcą schudnąć: w tym przypadku szczególnie ważne jest, aby wytrzymać przerwy przed i po zajęciach.

W zależności od codziennej rutyny zestaw ćwiczeń w domu można ustawić rano lub wieczorem. Rano trzeba przerwać 40-90 minut na trening, a po półtorej godziny nie spożywać pokarmów innych niż białko (chyba, że ​​chce się przybrać na wadze, wtedy wszystko można zrobić). Jeśli jest to dla ciebie niewygodne, ćwicz w godzinach wieczornych.

Wieczorem ważne jest również przestrzeganie diety: przez 1,5 - 2 godziny przed treningiem i po tym nie zaleca się spożywania pokarmów bogatych w węglowodany i tłuszcze.

Trening w domu dla dziewcząt

System treningu w domu powinien być zgodny z celem i obejmować nie tylko niezbędne ćwiczenia, ale także te, które maksymalnie wykorzystują wszystkie mięśnie do ogólnego tonu ciała. Na przykład, trening w domu w celu utraty wagi, a nawet siły, zaleca się rozpocząć od 5-10 minut ćwiczeń aerobowych: bieganie w miejscu, skakanie za pomocą skakanka, krok, taniec itp.

trening cardio w domu

Przy okazji, do utraty wagi można używać treningów cardio w domu - to bardzo intensywne treningi wytrzymałościowe, które wykonywane są na wysokim tętnie. Zwykle w domu symulatory mogą pomóc w ich realizacji - bieżni, rowerze stacjonarnym lub stepperie.

Obecnie Internet w domenie publicznej można znaleźć różnorodne programy szkoleniowe wideo różnego rodzaju: lekcje tańca, aerobik i kształtowanie. Możesz wybrać dla siebie kilka odpowiednich wałków i pracować nad nimi, wymieniając je okresowo tak, aby ciało nie przyzwyczaiło się do monotonnego obciążenia. Ponadto, piękni, przycięci instruktorzy ciała z wideo będą ci służyć jako dodatkowa motywacja.