Wiele osób wie, że regularne bieganie pomaga dostosować wagę i poprawić samopoczucie. Ludzie, którzy decydują się preferować to ćwiczenie, interesują się tym, co traci na wadze podczas biegania i jakie mięśnie działają? Ćwiczenia aerobowe , które obejmują jogging, są uważane za najlepszą opcję dla tych, którzy chcą pozbyć się zbędnych kilogramów.

Co oznacza utrata wagi z biegania?

Początkowo warto zarezerwować, że nie będzie można zwiększyć głośności w regularnych seriach. Na początku treningu łydka na nogach nieznacznie się zwiększy, ale dzieje się tak wyłącznie z powodu zatrzymania płynów.

Co to jest zmniejszenie masy podczas pracy:

  1. Podczas joggingu, gdy dana osoba wchodzi na paluch i obciąża piętę, mięśnie tylnej części ud i pośladków działają skutecznie.
  2. Sportowe bieganie, gdy waga przechodzi od pięty do palca, wykorzystuje mięśnie pośladkowe.
  3. Bieg Sprint, gdy następuje pełne naciśnięcie stopy, powoduje efektywne działanie mięśni ud i łydek.
  4. Pracuj i schudnij podczas biegu jako mięśnie ramion i ciała, ale oczywiście efekt nie będzie tak duży w porównaniu z nogami. Aby zwiększyć obciążenie, użyj hantli lub połóż plecak na plecach.
  5. Aby pracować z twoimi plecami, ponieważ podczas utraty wagi, ta część ciała musi być koniecznie zaangażowana, upewnij się, że łopatki są jak najbliżej kręgosłupa. Podczas biegania ramiona powinny być opuszczone, a ramiona powinny być zgięte w łokciach.
  6. Aby schudnąć podczas biegu w jamie brzusznej, musisz zachować naciśnij przy stałym napięciu około 60%. Jeśli mocno pociągniesz za brzuch, twój oddech po prostu zgubi się.

Skuteczność zajęć zależy od czasu trwania i regularności treningu. Na początkowym etapie nie zaleca się codziennego biegania, a trening nie powinien trwać dłużej niż pół godziny.