Ćwiczenia bodyflex są niezwykle popularne - tego rodzaju ćwiczenia oddechowe pomagają zbliżyć się do ideału dla różnych osób, które z różnych powodów nie mogą ćwiczyć. Ważną rolę w tym odgrywała dostępność tego typu fitness: na zajęcia nie potrzebujesz drogiego sprzętu ani sprzętu, a możesz ćwiczyć bodyflex w domu.

Metoda bodyflexingu

Ćwiczenia oddechowe lub, jak to się nazywa, gimnastyka, opierają się na przyjmowaniu różnych pozach i wykonywaniu ćwiczeń oddechowych. Najważniejszą rzeczą, którą musisz opanować jest prawe oddychanie, które daje efekt leczenia i promuje utratę wagi poprzez głębokie wzbogacanie każdej komórki ciała tlenem. Pamiętaj o podstawach: oddech jest zawsze przez nos, wydech jest zawsze przez usta. Samo oddychanie jest następujące:

  1. Przyjmując tę ​​pozycję, rozluźnij się, bez zbędnego wysiłku, włóż usta do tuby, a następnie powoli, delikatnie wydychaj tyle powietrza, ile to możliwe. Najważniejsze, żeby nie robić szarpnięć i nie robić tego z naciskiem.
  2. Następnie, przy pomocy namacalnego wysiłku, przyciśnij wargi do siebie. W tej pozycji bardzo szybko i głośno weź głęboki oddech przez nos. Poczuj, że twoje płuca są pompowane do granic możliwości powietrzem.
  3. Po wdechu podnieś brodę nieco w górę i złóż usta w wąską szczelinę - coś jak uśmiech bez podniesionych kącików ust. Pomagając sobie z przeponą, wydychaj powietrze gwałtownie, zaokrąglając usta. W tym samym czasie powinieneś usłyszeć trochę świszczący dźwięk "pachwiny" lub coś w tym stylu.
  4. W tej chwili ważne jest, aby nie oddychać ponownie, ale wstrzymać oddech na 8-10 kont. Podczas gdy nie oddychasz, musisz mocno wciągnąć brzuch i przechylić głowę na klatkę piersiową.
  5. Następnie zrelaksuj się, zwracaj uwagę na rozluźnienie mięśni prasy. W stanie relaksu, weź oddech.

Jeśli opanowałeś taki oddech, wszystkie ćwiczenia będą dla ciebie łatwe. Na początku trudno jest nie wydostać się z tego rytmu. Aby nie zostać rozproszonym przez nagranie, musisz ćwiczyć kilka razy oddech lub wziąć udział w kursie wideo.

Bodyflex w domu: wskazania i przeciwwskazania

Technika takich ćwiczeń oddechowych ma tylko kilka przeciwwskazań:

  • odwarstwienie siatkówki oka;
  • wszystkie rodzaje patologii serca;
  • wysokie ciśnienie krwi.

Jednocześnie jest idealna dla bodyflex dla kobiet w ciąży i po cięciu cesarskim. Wiele młodych matek używa go, aby szybko uzyskać figurę w porządku. System jest tak uniwersalny, że można bezpiecznie ćwiczyć sylwetkę nawet po 40 latach.

Czy mogę robić bodyflex wieczorem?

Możesz robić bodyflex w domu w każdej chwili, co najważniejsze, nie od razu po posiłku, a nie tuż przed snem. Bodyflex jest znacznie ożywczy i istnieje możliwość, że nie będziesz w stanie zasnąć. Idealnie, aby ćwiczyć bodyflex w domu jest po 3 godzinach w porze lunchu - w tym momencie następuje spadek aktywności, a gimnastyka pomoże go wydłużyć.

Aby ćwiczyć bardziej efektywnie, wybierz odpowiednią muzykę do bodyfax - powinna być piękna, relaksująca muzyka, dzięki dźwiękom natury. Najważniejsze, powinieneś polubić!

houseflex do domu

Oxisase lub bodyflex - co jest lepsze?

Ustal, który rodzaj gimnastyki oddechowej wybrać, Twój typ figury pomoże ci. Jeśli jesteś "jabłkiem" i masz problemy z talią, na której tłuszcz jest aktywnie przechowywany, twój wybór jest oksysyczny. Jeśli jesteś "gruszką", a tłuszcz jest rozprowadzany na pośladkach i udach - twoja wersja to bodyflex.

Ponadto należy zauważyć, że sama technika oksysiowania jest bardziej złożona, a zatem w tej chwili nie jest tak popularna jak bodyflex.