Wiele dziewczyn szuka szczególnie efektywnych ćwiczeń dla boków, myśląc, że możesz schudnąć tylko we właściwym miejscu. Jednak od dawna udowodniono, że spalanie tłuszczu na miejscu jest niemożliwe. Wykonywanie ćwiczeń po bokach, po prostu je trenujesz i pomagasz im wyglądać atrakcyjniej.

Złożona utrata masy ciała

Ćwicz, a ogólnie rzecz biorąc, jakąkolwiek aktywność fizyczną - to jest coś, co doskonale pomoże ci znaleźć harmonię. Ale jeśli chcesz uzyskać szybkie rezultaty, musisz być zintegrowany.

Jeśli problem dotyczy dużej ilości złogów tłuszczu - zaleca się stosowanie diety w celu odchudzania boków. Najlepszy ze wszystkich, jeśli wybierzesz zwykłą zdrową dietę jako dietę - nie przejadaj się, wybieraj lekkie boczki warzywne, chude mięso, jedz tylko słodycze do lunchu i ogranicz, i oczywiście spożywaj więcej warzyw i owoców.

Skuteczne ćwiczenia na utratę wagi

Jeśli poważnie myślisz, z jakimi ćwiczeniami możesz usunąć boki, na pewno będziesz nieco zaskoczony. Jak wspomniano powyżej, tłuszcz nie może być spalany lokalnie, a jeśli schudniesz, całkowicie tracisz wagę, zaczynając od tego, czego wymaga twoja konstytucja (najczęściej schudniesz od góry do dołu, zaczynając od klatki piersiowej). Dlatego skuteczne ćwiczenia na bokach to przede wszystkim ćwiczenia aerobowe.

W celu skutecznego odchudzania można biegać, biegać na miejscu lub skakać za pomocą skakanka. W tym samym czasie zwróć uwagę, że aby spalić tłuszcz musisz biegać co najmniej 30 minut i skakać z liną - co najmniej 20. Jeśli codziennie będziesz ćwiczyć takie skuteczne metody, szybko stracisz na wadze.

Jakie ćwiczenia, aby usunąć stronę?

W ćwiczeniach wyszczuplających boki, w żadnym wypadku nie należy używać odważników. Najlepiej ćwiczyć ćwiczenia, które w swojej zasadzie działania znajdują się gdzieś pomiędzy ćwiczeniami rozciągającymi a siłowymi. Wykonując ćwiczenia dla mięśni bocznych z obciążeniem, ryzykujesz zwiększenie objętości mięśni i dalsze poszerzenie talii. Takie ćwiczenia są odpowiednie tylko dla mężczyzn!

Pięć prostych ćwiczeń można włączyć do zestawu ćwiczeń dla wycinania boków:

  1. Ćwiczenie 1 . Nogi szersze niż ramiona, ramiona podniesione, łopatki spłaszczone. Zegnij jedno z ramion w łokciu i rozciągnij lekko do boku i do tyłu. Powtórz 2-3 razy. Powtórz dla drugiej strony. Następnie wykonaj to samo, ale w obu rękach w tym samym czasie.
  2. Ćwiczenie 2 . Nogi są szersze niż ramiona, jedna ręka na brzuchu, druga z boku. Delikatnie obróć w kierunku ręki, która leży na brzuchu, i sięgnij w tym kierunku, zginając nogę z tej samej strony w kolanie. Powtórz 3 razy. Wykonaj inną drogę.
  3. Ćwiczenie 3 . Nogi są szersze niż ramiona, ciało jest obrócone do jednej z nóg. Jedna ręka w górę, druga - w dół. Lunge, obniżając górną rękę przed sobą, a następnie opuść rękę i podnieś drugą rękę, wręcz przeciwnie. Wykonuj ćwiczenie w wolnym tempie, ciągnąc do przodu 5 razy z każdej strony.
  4. Ćwiczenie 4 . Nogi są szersze niż ramiona, prawe ramię jest rozciągnięte pionowo w górę, lewa ręka jest dowolna. Lunge na bok, przyczajony na lewej stopie, i rozciągnij się na bok ręką, skuteczne ćwiczenia dla boków który jest nad twoją głową. Wykonaj 3 razy i powtórz dla drugiej strony.
  5. Ćwiczenie 5 . Nogi szersze niż ramiona, ramiona rozciągnięte pionowo nad głową. Pochyl się na bok i przechyl tors prostymi ramionami do zgiętej nogi. Trzymaj plecy prosto. Rozciągnij się prawidłowo, postaraj się pozostać w tej pozycji. Uruchom trzy razy dla każdej strony.

W jaki sposób pozbyć się boków, ćwiczenia w połączeniu z joggingiem i dietą dają doskonałe rezultaty. Ale jeśli chcesz zauważyć prawdziwe zmiany już w pierwszym tygodniu, dodaj do tego również 30 minut skręcania obręczy dziennie.