Najbardziej pogardliwą rzeczą, jaką starożytni Grecy mogli powiedzieć o człowieku, jest "on nie może ani czytać, ani pływać". Oczywiście ludzie o takiej ignorancji na rynku nie mogliby być nazywani obywatelami i nie mieli prawa głosu. Być może jest to pierwszy argument przemawiający za pływaniem w basenie - aby móc pływać.

Biorąc pod uwagę, że nadal obawiamy się rekinów i błyskawic, chociaż oba te zjawiska nie mogą konkurować pod względem uboju z liczbą osób utoniętych, wydaje się, że nadszedł czas, aby nauczyć się być w środowisku wodnym.

Korzystanie z puli dla figury

Nie będziemy przebiegli, zresztą większość ludzi decyduje pływanie dzięki korzyściom płynącym z basenu odchudzającego. Aby uzyskać korzystny wpływ na organizm i szkodliwy wpływ na komórki tłuszczowe, zdałem sobie jeszcze sprawę z tego, co dzieje się z nami w wodzie:

  1. Pokonując dystans do 1500 m, zużycie kalorii wynosi około 500 kcal.
  2. Odporność na wodę jest 75 razy większa niż powietrza, co oznacza, że ​​każda czynność wykonana w tym środowisku wymaga 75 razy więcej wysiłku niż na lądzie. Na ten koszt i rozpoczyna się proces spalania tłuszczu.
  3. Kolejną zaletą basenu i pływania (ponieważ jest w basenie - jeszcze nie płynie) jest to, że oddychanie staje się coraz częstsze, nawet te części płuc, które "odpoczywają" w codziennym życiu. Jest to bardzo dobre i użyteczne, ponieważ natleniona krew nadal utrzymuje metabolizm przez dłuższy czas w przyspieszonym tempie.
  4. Ale, być może, najbardziej decydujący cios dla nadwagi spowodowany jest przez transfer ciepła, który wzrasta w wodzie o 80%. Taka rzecz, jak homeostaza, jest nieodłącznie związana z osobą - pragnieniem cielesności. Dotyczy to również temperatury - woda stale chłodzi, a organizm spala coraz więcej kalorii, aby podnieść temperaturę.

Pływanie to bardzo łagodny sport, a nawet sport, ale rozrywka. Pływanie jest o wiele bezpieczniejsze niż chodzenie, ponieważ aby się zniszczyć, musisz naprawdę dużo wysiłku, a podczas chodzenia możesz po prostu potknąć się, a potem wszystko, jak zwykle - "spadło, obudziłeś się, gips".

W wodzie stale znajdujesz się w pozycji poziomej - i to w 100% zmniejsza obciążenie z całego kręgosłupa.

Być może po wymienieniu wszystkich ogromnych korzyści płynących z basenu trzeba wspomnieć o szkodzie. Jest minimalny, ale bez niego nigdzie.

korzystanie z basenu

Woda w basenach jest chlorowana, więc staraj się pływać w taki sposób, aby przedostała się jak najmniejsza ilość wody. Po basenie (tak jak przedtem) musisz wziąć prysznic, aby zmyć bardzo wybielacz ze skóry.

Basen - miejsce gromadzenia dużej liczby ludzi, a zatem infekcje, grzyby i inne infekcje. Chodź w kapciach, które nosisz tylko w sobie basen , nie zapomnij założyć czapki (chociaż nie zwiększa to szansy na poznanie pięknego nieznajomego).

Cóż, na koniec ostrożnie wchodź i opuść basen, ponieważ wszystko jest mokre i śliskie. Głupotą byłoby spędzać czas w najbezpieczniejszym środowisku dla ciała - wody, a następnie chować nogę w drodze.