Laurel Cherry to roślina lecznicza znana z dobroczynnych właściwości. Jego owoce są szeroko stosowane w medycynie tradycyjnej i współczesnej, a także w produkcji wina i produkcji napojów o właściwościach tonizujących.

Korzyści i szkoda z wiśni laurowych

Aby dowiedzieć się, jaka jest przydatna wiśnia laurowa i jakie jest jej niebezpieczeństwo, musisz zapłacić uwaga w sprawie składu chemicznego jagód i liści tej rośliny. W szczególności zawierają:

 1. Olejki eteryczne - obecność tej substancji decyduje o możliwości wykorzystania liści laurowych do aromatyzowania produktów mlecznych. W rezultacie nabywają smak słynnego gorzkiego migdału. Również liście tej rośliny są używane jako substytut lauru.
 2. Kwas cyjanowy - ta substancja powoduje, że owoce pomidorów laurowych są toksyczne, dlatego nie należy ich używać bez odpowiednich zaleceń i dawkowania.
 3. Tanida - substancje o właściwościach przeciwzapalnych. Częściowo dzięki tym substancjom korzystne właściwości czereśni laurowej są warunkowane.
 4. Garbniki, witamina C , flawonoidy, fitoncydy, katechiny, proantocyjanki.
 5. Glikozyd amigdaliny - dzięki niemu określone jest pewne podobieństwo tej rośliny z migdałami.

Jeśli weźmiemy pod uwagę korzyści i szkodliwość owoców wiśni laurowej, to można zauważyć, że:

 1. Liście i owoce tej rośliny od dawna iz powodzeniem stosowane w nowoczesnej medycynie do produkcji różnych olejów, nalewek leczniczych i tak zwanej wody wiśni laurowej, która jest stosowana jako środek znieczulający lub uspokajający.
 2. Trujące substancje zawarte w liściach laurowych mają wyraźne właściwości immunomodulacyjne.
 3. Liście rośliny są stosowane w celu wyeliminowania bólu skurczowego w żołądku.
 4. Wykorzystanie Lavrovishnya
 5. Razem z innymi roślinami liście laurowe można wykorzystać do wypychania tabletek nasennych. Zaleca się spać na nich nie dłużej niż dwie godziny.
 6. Emulsja wodna przygotowana z rozdrobnionych nasion tej rośliny pomoże pozbyć się wrzątków, a nałożona na owłosione obszary głowy poprawi porost włosów.

Jak wspomniano powyżej, korzystanie z owoców i liści tej rośliny bez uprzedniej konsultacji lekarskiej jest w każdym razie niemożliwe. Należy pamiętać, że pomimo jego użytecznych właściwości trucizna z wiśni laurowej!