Jeśli podążasz za swoją postacią i wolisz zdrową i lekką żywność, wtedy warzywa duszone, których kaloryczność jest nieistotna, doskonale ci odpowiadają. To danie jest bardzo smaczne, bogate w zdrowe pierwiastki śladowe i witaminy .

Ile kalorii w duszonych warzywach?

Warzywa nie mają wysokiej zawartości kalorii i dlatego są idealne dla tych, którzy oglądają swoją sylwetkę i trzymają się diety. Jeśli mówimy o metodach ich przygotowania, najbardziej popularne jest hartowanie. Aby przygotować smaczne danie, użyj różnych warzyw:

  • cukinia;
  • kapusta;
  • ziemniaki;
  • pomidory;
  • cebula;
  • pieprz

Najbardziej popularnym daniem dla wielu jest duszona kapusta z warzywami, której wartość kaloryczna wynosi 88,37 kcal na 100 gramów. Jednocześnie jego wartość odżywcza będzie następująca: tłuszcz - 6,06 g, białka - 1,94 g, węglowodany - 6,92 g. To szybkie i łatwe przygotowanie potrawy. Do tego wykorzystuje się kapustę, pomidory, cebulę i przyprawy.

Kalafior duszone z cukinią z warzywami będzie nieco mniej niż kapusta, ale ta różnica jest nieznaczna. Tak więc 100 gramów zawiera 76,52 kcal, pod warunkiem, że są one używane do przygotowania cukinii, pomidorów, marchwi, papryki i cebuli.

Warto zwrócić na to uwagę gulasz z kapusty z warzywami kalorii że zawartość kalorii duszonych warzyw z masłem może być znacznie większa. Dlatego konieczne jest przygotowanie potrawy z jak najmniejszą ilością oleju.

Gulasz z kalorii z warzywami

Ziemniak ma więcej wartość kaloryczna a jego obecność w przepisie sugeruje, że takie danie może dodać dodatkowe kilogramy. Możesz go ugotować za pomocą ziemniaków, cebuli, grochu, papryki i pomidorów. Sto gramów jedzenia zawiera około 95 kcal. Tłuszcz zawiera 2,76 g, białka - 2,32 gi węglowodany - 9,6 g. Zawartość substancji skrobiowych w naczyniu może również uszkodzić figurę i dlatego nie powinna być nadużywana.