O przydatności i skuteczności świeżego imbiru do odchudzania jest znana wszystkim, ale co z marynowanym produktem? Jak to jest przydatne, jak używać marynowanego imbiru do odchudzania i czy w ogóle warto? We wszystkich tych pytaniach zrozumiemy razem w trakcie artykułu.

Co jest przydatne dla marynowanego imbiru?

Korzyści z marynowanego imbiru były wielokrotnie udowodnione, ponieważ skład produktu jest bardzo podobny do farmaceutycznych multiwitamin. Tak więc, w marynowanym imbirem zawiera witaminy A, B1, C, B2, sole wapnia, fosforu i magnezu, a także potas, żelazo, cynk i sód. Imbir ma również szeroki zakres aminokwasów, w tym tryptofan, który organizm potrzebuje do produkcji serotoniny, "hormonu szczęścia". Także marynowany imbir poprawia trawienie, często stosowany jako środek przeciwwymiotny, wykrztuśny i przeciwbólowy. Ponadto ten produkt ma pozytywny wpływ na układ oddechowy i dlatego jest często zalecany do stosowania przez pacjentów z astmą. Także marynowany imbir jest znany jako "lekarstwo na zimę", ze względu na jego zdolność do ogrzania krwi. I tu jest inna właściwość marynowanego imbiru, na który zasługuje uwaga - jest w stanie rozrzedzić krew, co poprawia dopływ tlenu do mózgu. Dlatego imbir jest często polecany do jedzenia dla osób zaangażowanych w działalność intelektualną. Wszystkie te użyteczne właściwości są z powodzeniem uzupełniane niskokaloryczną zawartością kiszonego imbiru. Właśnie dlatego marynowany imbir może być stosowany do utraty wagi w ten sam sposób dla świeżego odpowiednika. Jak używać marynowanego imbiru do odchudzania? Tutaj także wszystko jest proste, aby uzyskać smukłe formy, należy je jeść. Oczywiście nie powinieneś iść na dietę składającą się tylko z marynowanego imbiru, ale uzupełnić je o różne potrawy, które, jak myślisz, nie mają wystarczającego smaku, właśnie to. Na przykład połączenie świeżej kapusty z marynowanym imbirem będzie bardzo udane.

Czy marynowany imbir jest szkodliwy?

Słysząc, że zawartość kalorii w marynowanym imbiru jest bardzo mała, tylko 15 kcal na 100 gramów, wielu z nich chce zdywersyfikować swoje menu tym produktem. Ale należy wystrzegać się, ze wszystkimi jego pozytywnymi cechami marynowany imbir nie przyda się każdemu. Niedopuszczalne jest zatem używanie marynowanego imbiru kobiet w ciąży w późnych okresach i karmiących matek. Ostrożność w stosowaniu imbiru, należy przestrzegać imbiru dla osób z chorobami przewodu pokarmowego, takich jak wrzód lub zapalenie żołądka.

Jak zrobić marynowany imbir?

Istnieje kilka przepisów na gotowanie imbiru marynowanego, tutaj jest ich dwa - najłatwiejszy i najbardziej tradycyjny do robienia prawdziwego japońskiego marynowanego imbiru.

Metoda 1

Składniki:

  • korzeń imbiru - 170 g;
  • sól - 2 łyżeczki;
  • ocet ryżowy - ¼ szklanki;
  • cukier - 3 łyżki. łyżki.

Gotowanie

Obrany imbir pokroić w cienkie plasterki i ułożyć w głębokim talerzu, najlepiej ceramicznym. Zmieszaj sól, ocet ryżowy i cukier w rondlu, zagotuj i wlej imbir do marynaty. Jak tylko ochładza się solankę, włóż ją do lodówki na 6-7 godzin. Następnie możesz delektować się smakiem domowego marynowanego imbiru. Как сделать маринованный имбирь

Metoda 2

Składniki:

  • korzeń imbiru - 250 g;
  • wino ryżowe - 1 łyżka. łyżki;
  • Sake - 2 łyżki. łyżki;
  • cukier - do smaku.

Gotowanie

Na chwilę wrzuć oczyszczony imbir we wrzącą wodę, a następnie spuść wodę. Korzeń imbiru suszony ręcznikiem papierowym. Sake, cukier i ryż mieszamy w rondlu i doprowadzamy do wrzenia. Ochłodzić mieszaninę, wlać do szklanego pojemnika i umieścić tam korzeń imbiru (nie jest konieczne jego mielenie). Następnie włóż słoik z imbirem do lodówki, aby marynował przez 4 dni. Wytnij kręgosłup bezpośrednio przed użyciem.