Surowe pożywienie - jest to jeden z rodzajów wegetarianizmu. Istotą, jak łatwo się domyślić z nazwy, jest to, że żywność spożywana przez człowieka musi być surowa, wszelkie przetwarzanie, termiczne i nie tylko są wykluczone.

Żywienie surowych kucharzy opiera się na dwóch zasadach - wszystko zależy od rodzaju syroedynii, o której mówimy:

Tymczasowe lub częściowe surowe pożywienie - Zwolennicy tego podejścia do żywności, starają się zachować wartość odżywczą produktów w jak największym stopniu, a zatem nie bez przetwarzania żywności.

Kompletne, radykalne, surowe pożywienie - tacy surowi kucharze bronią "racjonalności" swojego menu z ewolucyjnego punktu widzenia. Jak mówią surowi specjaliści od żywności, w ludzkim łańcuchu pokarmowym przetworzona żywność była nieobecna, konsumując je w naturalnej postaci, tak jak rośnie w dziką naturę. Z tego samego powodu występuje odmowa produktów mięsnych i zwierzęcych - surowa żywność jest przez nich uważana za najbardziej naturalną i odpowiednią dla naszego ciała.

Syroeda menu

Odrzucając nie tylko produkty pochodzenia zwierzęcego, ale także wszelkie produkty spożywcze, myślimy oczywiście o tym, co jedzą surowi jedzący. Na to każdy surowy producent żywności odpowie, że natura jest tak bogata w naturalne produkty, że nie jest potrzebne żadne mięso ani obróbka cieplna.

Lista treści nieprzetworzonych:

  • wszelkie warzywa, owoce, surowe;
  • suszone owoce suszone na słońcu;
  • orzechy bez pieczenia, dodanie soli lub cukru;
  • zboża - powinny być moczone przez 24 godziny przed spożyciem, a następnie kiełkują w wilgotnym środowisku;
  • tłoczone na zimno oleje.

Ogólnie rzecz biorąc, w diecie surowych kucharzy, ku zaskoczeniu nie-surowych specjalistów od żywności, zieloni zajmują wiodącą pozycję - wszystkie rodzaje sałaty, pietruszki, koperku, kolendry, bazylii itp. Według surowych specjalistów, warzywa zawierają ogromną ilość łatwo przyswajalnego białka, a latem powinny stanowić podstawę (35-50%) food foodists dieta. W zimie jest fucus i kapusta morska .

Następny owoc. Muszą one spełniać następujące normy:

  • rosnąć w słońcu;
  • zawierają nasiona do dalszego rozmnażania;
  • upaść na ziemię, gdy dojrzały.

Nie ważne jak śmieszne to jest.

W przypadku warzyw surowa żywność nie jest zalecana do rozgotowania - zbyt dużo skrobi, reszta nie powinna być ograniczona.