Jest niewielu ludzi, którzy nie lubią tego wschodniego przysmaku. Spektrum jego zastosowania jest dość szerokie: zarówno jako witaminy dla przyszłych matek, ogólne wzmocnienie ciała, jak i zwykłe słodycze, zastępujące cukierki. To prawda, że ​​warto wziąć pod uwagę, że rodzynki czasami zawierają same w sobie nie tylko dobre, ale i szkodliwe.

Korzyści z rodzynków dla ciała

W starożytnych traktatach często można znaleźć wzmiankę o suszonych winogronach. W końcu był to jeden z głównych składników mikstur leczniczych. Ale dziś nie stracił swoich przydatnych właściwości.

 1. Składa się z boru i wapń . A to oznacza, że ​​taki duet jest doskonałym narzędziem prewencyjnym dla osteochondrozy i osteoporozy.
 2. Rodzynki mają właściwości moczopędne. W połączeniu z potasem ma korzystny wpływ na organizm w przypadku zatrucia i obrzęku.
 3. Jeśli często jesteś narażony na stresujące czynniki, w tym w diecie suszonych winogron jagody pomogą Ci poradzić sobie ze zdenerwowaniem, utratą siły i witalności, zmęczenia.
 4. Rodzynki są magazynem witamin z grupy B, magnezu, które nadają temu produktowi wyjątkową zdolność radzenia sobie z bezsennością, stanami depresyjnymi.
 5. Fruktoza i kwasy organiczne, w tym. kwas oleinowy, korzystny wpływ na stan zębów i dziąseł.
 6. Jeśli robisz z niego buliony i różne napary, przeziębienia ci nie zagrażają.
 7. Przeciwutleniacze pomagają zwalczać nowotwory złośliwe, zapobiegać negatywnym skutkom wolnych rodników.
 8. Oddzielnie konieczne jest przydział ciemnej rodzynek, mimo wszystko ze wszystkich gatunków winogron ma największą zaletę. Zawiera kwas askorbinowy, jabłko, galus, salicyl, wino, szczawiowy, cytrynowy, bursztynowy i nie jest to cała lista. Wiele zawartych w nim związków ma działanie przeciwutleniające, tonizujące. Aktywnie walcząc z wirusami, procesami zapalnymi. Ponadto czarne rodzynki pomogą uniknąć miażdżycy, zapobiegną zakrzepicy i normalizują ciśnienie krwi, co po raz kolejny potwierdza jej niewątpliwą korzyść dla ludzkiego ciała, jednak szkodzi jej to, że ma 8 razy więcej cukru niż w zwykłych winogronach.
 9. Odwar z rodzynków pomaga pozbyć się nadciśnienia, silnego kaszlu, bólu gardła, zapalenia oskrzeli.
 10. Lekarze zalecają to osobom cierpiącym na choroby wątroby i nerek, gorączkowe objawy, choroby przewodu pokarmowego.

Korzyści z rodzynków w czasie ciąży

Ci, którzy oczekują dziecka, zaleca się uwzględnienie w swoim dieta to przyjemność. Pomaga poradzić sobie z hemoroidami, zaparciami. W końcu włókno, które jest częścią jego składu, normalizuje funkcje jelitowe.

Korzyści z rodzynek na odchudzanie

Pomimo, że zawartość kalorii w tym produkcie jest wyższa niż w przypadku białego pieczywa (280 kcal na 100 g produktu), dietetycy zalecają codzienne spożywanie go w ilości nie większej niż 60 g. Czy chcesz pozbyć się niepotrzebnych kilogramów? Następnie codziennie przez pół godziny przed posiłkiem przez 21 dni, weź ten napar:

Składniki:

 • 200 g rodzynek;
 • 2 litry - wrząca woda;
 • 200 g - Senna;
 • użycie rodzynek do ciała
 • 300 ml - holosas.

Przygotowanie

Wypłukane rodzynki zalać litrem wrzącej wody. W innym pojemniku wyleje się także litr przegotowanej wody. Pozostaw do ostygnięcia. Odcedź napary, łącząc je w holosas.

Nie tylko dobre, ale także szkodliwe dla rodzynek

Nie jest zalecany osobom cierpiącym na cukrzycę, wrzody żołądka, niewydolność serca, zapalenie jelit, otyłość, gruźlicę, procesy wrzodziejące w jamie ustnej. Przede wszystkim wyjaśnia to zawartość w dużych ilościach cukru.