Wielu błędnie w to wierzy anoreksja - to nadmierna chuda. W rzeczywistości tak nie jest, szczupłość nazywa się dystrofią i jest konsekwencją anoreksji. Ale termin tak popularny teraz oznacza chorobę, której pełne imię to jadłowstręt psychiczny. Ten stan charakteryzuje się zaburzeniami odżywiania, silną i celową utratą wagi. Z reguły chęć stania się szczuplejszym w tym przypadku staje się patologiczna i nierozerwalnie związana z lękiem, aby przybrać na wadze.

Jak doprowadzić się do anoreksji?

W rzeczywistości kwestia tego, jak spowodować anoreksję, jest bardzo prosta. Przedstawiamy listę szkodliwych wskazówek, które w ciągu kilku miesięcy zamieni zdrową, kwitnącą dziewczynę w osłabioną istotę z zaburzeniami żywieniowymi:

 1. Zawsze czuć się winnym za jedzenie. Spożywanie czegokolwiek, nawet liścia sałaty, wyrzeknij się, zadzwoń do żarłok i zabierz się do lodówki na kolejne 3 dni.
 2. Pamiętaj, aby używać anorektiki do utraty wagi. Im bardziej wątpliwe są tablice, ich skład i pochodzenie, tym lepiej! Dawka wskazana na opakowaniu dotyczy słabych, można przyjmować anorektyczki w nieskończoność.
 3. Zamiast jeść trzy razy dziennie, zjedz w pełni tylko na śniadanie, a przez resztę czasu pij wodę. Tylko woda - pozostałe napoje są zbyt bogate w kalorie.
 4. Od czasu do czasu pomyśl o tym, że możesz żuć jedzenie, a nie połykać, ale wypluć. Lub wywoływać wymioty po posiłkach. Lub, co najgorsze, pić środek przeczyszczający . To wspaniałe sposoby na uniknięcie kompletności!
 5. Policz kalorie i ustaw rekordy. Zamiast koniecznego minimum 1200 kalorii dziennie, jedz tylko 400-500 lub mniej. Jeśli masz uczucie słabości, pij wodę.
 6. Rozwijaj pogardliwe podejście do wszelkich potraw, szczególnie wysokokalorycznych i tłustych. Nienawidzę jedzenia i wszystkiego, co z nim związane. Unikaj rodzinnych obiadów i uczt.
 7. Nawet jeśli ważysz 35 kg z wysokości 170 lat - nie ma powodu, aby się zatrzymać! Kolejne kilka kilogramów - a na pewno będziesz idealna. Wszyscy wiedzą, że nie można być zbyt chudym!
 8. Jeśli ludzie się ciebie boją i pytają, czy musisz grać rolę więźnia Auschwitz, dumnie podnieś głowę - bo mają nadwagę i są po prostu zazdrośni!
 9. Kiedy jesteś nazywany ofiarą anoreksji, wyglądasz na zdziwionego: ponieważ to co jesz tylko 3 razy w tygodniu, nie może być uważane za zaburzenie dietetyczne!
 10. Bój się przez cały czas poprawiać. Nawet jeśli Twoja waga jest stabilna przez 3 miesiące, nie gwarantuje to, że jutro nie przytyjesz!
 11. Jeśli straciłeś co miesiąc - to nie jest powód do zmartwienia, nie zatrzymuj niczego do jedzenia.

Dzięki tym informacjom pytanie, jak doprowadzić do anoreksji, będzie dla ciebie niezwykle proste. Łatwo psujesz swoje zdrowie i znajdujesz wyczerpany, wyczerpany wygląd z wyblakłymi włosami, łamliwymi paznokciami, szarą skórą i dystrofią narządów wewnętrznych.

Czy nadal warto zastanawiać się iw żadnym wypadku nie stosować się do takich rad? Stawką jest nie tylko zdrowie, ale życie, ponieważ statystyki pokazują, że 10% anorektycy umiera po 1,5-2 latach od wystąpienia choroby.

Istnieje wyjście - trzeba zwrócić się o pomoc do specjalistów, a wtedy będzie szansa na powrót do normalnego życia, zdobycie siły, witalności i przywrócenie utraconego zdrowia.

Jak pozbyć się anoreksji?

ofiary anoreksji

Jeśli masz zaburzenie psychiczne, możesz po prostu, to pytanie, jak pokonać anoreksję, rozwiązać bez pomocy specjalisty, jest dość trudne.

Po adresowaniu do eksperta, ty na pewno otrzymasz wskazówki dotyczące wagi analiz i będziesz musiał odwiedzić lekarza-psychoterapeutę. Z reguły w takich przypadkach przyciąga się również farmakoterapię, ale tylko jako suplement.

W trakcie leczenia wyjaśniono powody, dla których dana osoba została dotknięta takim zaburzeniem, i podjęto środki w celu ich wyeliminowania. Ponadto zalecana jest specjalna dieta i specjalna dieta. Tylko w wyniku długiego i złożonego leczenia horror anoreksji może się cofnąć, a ciało wróci do normalnego stanu.