Przyczyny przejadania się mogą być stres zmęczenie, kłótnie, kłopoty w życiu osobistym iw pracy, ale częściej przejadanie się jest jak westchnienie ulgi po długich świątecznych przygotowaniach. "Oderwane" i to wystarczy, czas pomyśleć o tym, co zrobić, gdy przejadamy się.

Oczyszczone

Po świętowaniu żołądka nadszedł czas, aby to oczyścić. Zobaczmy, dlaczego masz poczucie ciężkości. Wyobraź sobie pralkę bębnową, która jest zapakowana do granic możliwości. Wydaje się, że wszystko razem, ale jakie będą wyniki prania? W bębnie nie ma miejsca na rotację rzeczy, co oznacza, że ​​nie zmywają. W żołądku nie ma miejsca na strawienie jedzenia.

Dlatego zaczynamy od rozładunku po przejadaniu się:

  • bez strajków głodowych - spowolnią twój metabolizm;
  • oszczędna dieta na zbożach i zupach;
  • duże ilości wody, które pomogą usunąć powstałe toksyny;
  • wiele warzyw - celuloza puchną w jelitach i popychają w nich masy kałowe;
  • jedz w bardzo małych porcjach, tylko trochę zaspokajając głód, aby nie przeciążać jeszcze bardziej "bębna".
Leki

Wiele osób używa terminu "oczyszczanie ciała po przejadaniu się", aby wziąć reklamowane środki enzymatyczne, takie jak "mezim" i "festal". Jednorazowy, świadomy odbiór w skrajnej konieczności będzie korzystny, ale jeśli jesteś skłonny do częstego (jeśli nie codziennego) objadania się, twoje ciało przyzwyczai się do spożycia enzymów z zewnątrz i przestanie je sam przydzielać. środki ludowe dla przejadania się

Środki ludowe

Dużo bezpieczniej jest stosować środki ludowe do przejadania się. Na przykład suszone pokruszone korzenie tataraku. Należy przyjmować w jamie ustnej ½ łyżeczki surowców i pić z wodą.

Pomimo pozornej prostoty sposobów radzenia sobie z przejawami przejadania się, nie zaczynaj nieświadomie traktować przejadania się jako drobiazg. Może prowadzić do rozwoju poważnych chorób, w tym zapalenia trzustki.