Smukłe nogi i pośladki - w większości przypadków jest to wynikiem zwiększonej pracy. W tym celu idealnie nadaje się do kopania za pomocą prasy, która jest wykonywana na specjalnym symulatorze. Istnieje kilka opcji tego ćwiczenia, które pomagają w pełni ćwiczyć mięśnie.

Prasa nożna w symulatorze - które mięśnie działają?

Podstawowe ćwiczenie (trzy prace stawów), które pomaga zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej i wyćwiczyć mięśnie, nazywa się nogą. Do jego wykonania w hali służą specjalne symulatory. Daje obciążenie wyciskaniu w symulatorze na mięśnie czworogłowe, biodra i pośladki. Jeśli odejdziesz od techniki wykonania, praca może obejmować inne mięśnie. Możesz ćwiczyć i leżeć, siedzieć i stać.

Kicking feet w symulatorze - technika wykonania

Istnieją ważne zasady, które są bardzo ważne do rozważenia, aby dokładnie wyćwiczyć mięśnie i nie ulec zranieniu.

 1. Wykonując ćwiczenia ze stopami na symulatorze, do pocisku ważne jest, aby mocno nacisnąć plecy i pośladki.
 2. Zegnij i rozluźnij kolana, sprawdź, czy się nie zbiegają, i poruszaj się wzdłuż jednej linii. Kolejna ważna kwestia - powinny być z palcami stóp na jednej wyimaginowanej linii.
 3. Kiedy naciskasz stopę w symulatorze, musisz nacisnąć całą stopę i wepchnąć piętami obcasami.
 4. Ręce muszą trzymać się kosztem specjalnych dźwigni, które są z boku. Jest to konieczne, aby uniknąć niepotrzebnych ruchów kręgosłupa.
 5. Dowiedzenie się, jak prawidłowo wykonać wyciskanie na symulatorze, warto zwrócić uwagę na ważny szczegół - utrzymywać głowę w podniesionym stanie podczas całego treningu.
 6. Od wyznaczonego celu zależeć będzie, ile powtórzeń ćwiczenia należy wykonać. Jeśli chcesz schudnąć, musisz zrobić 15-20 razy w 2-4 podejściach. Jeśli chcesz ćwiczyć i zwiększać ilość mięśni, potrzebujesz 8-10 razy w 2-4 podejściach.

Prasa nożna leży na symulatorze

Najpopularniejsza wersja ćwiczenia, którą należy uwzględnić w kompleksie kobiet, które chcą, aby ich nogi były szczupłe, a pośladki są trójwymiarowe. Wciśnij stopę w symulatorze dla dziewcząt postępuj zgodnie z instrukcjami:

 1. Usiądź w symulatorze, przyciskając plecy do tyłu. Postaw stopy na platformie tak, aby odległość między nimi była taka sama jak szerokość ramion. Opuść ogranicznik bezpieczeństwa i ściśnij platformę. Ważne jest, aby między górną częścią ciała a nogami znajdował się kąt prosty.
 2. Aby wykonać wyciskanie w symulatorze, należy wydychać, aby obniżyć platformę, zginając nogi pod odpowiednim kątem.
 3. Wydychając, wykonuj wyciskanie, przywracając platformę do tyłu. Nie zaleca się całkowitego prostowania kończyn, ponieważ w ten sposób można przesunąć ładunek i zranić się.
wyciskanie leżące na symulatorze

Prasa nożna siedzi w symulatorze

W wielu symulatorach istnieje projekt, w którym można wykonywać ćwiczenia siedzące. Podczas treningu mięśnie będą działać tak, jak w przypadku pozycji odchylonej. Symulator ciężaru dla kopnięć w wyciskaniu na ławkach musi być wybrany na podstawie ich fizycznej sprawności.

 1. W symulatorze umieść stopy na platformie tak, aby odległość między nimi była taka sama jak szerokość ramion i wygnij nogi pod kątem prostym. Trzymaj ręce za uchwyty.
 2. Wdychając, wyprostuj nogi, ale nie rób tego do końca, aby nie przesuwać obciążenia z mięśni. W tym czasie siedzenie powinno wygiąć się do tyłu.
 3. Po zakończeniu ruchu musisz ustalić pozycję i powrót wydechu do FE.
wyciskanie siedząc w symulatorze

Naciśnij stopą

Ta opcja musi być wykonana na maszynie hakerskiej iw porównaniu ze zwykłymi przysiółkami podczas treningu, nie ma potrzeby balansowania, aby znaleźć środek ciężkości. Zalety to brak ryzyka obrażeń, duża ładowność i możliwość zaangażowania się bez ubezpieczyciela. Technika jest podobna do zwykłych przysiadów:

 1. Usiądź w symulatorze i oprzyj ramiona na specjalnych stojakach. Trzymaj plecy wciśnięte do ławki.
 2. Kiedy naciskasz stopy w symulatorze, ustawienie stóp powinno być takie samo, jak szerokość ramion. Skarpety lekko rozwijają się na zewnątrz.
 3. Usuń platformę z ogranicznika bezpieczeństwa i chwyć za uchwyty. Wyprostuj nogi - to będzie IP.
 4. Wykonuj przysiady z inspiracji, opadając na kształt kąta kolana nieco poniżej 90 stopni. W rezultacie kolana i palce stóp powinny znajdować się na tej samej linii.
 5. Podczas wykonywania prasy wyprostuj nogi podczas wydechu, powracając do FE.
wyciskanie