Decydując się na odchudzanie, wielu z nich ponownie zastanawia się nad dietą. Ale jednocześnie nie wszyscy myślą o tym, czy napoje alkoholowe wpływają na wygląd nadwaga . Jednak to właśnie ten produkt wchodzi w skład grupy odchudzających się wrogów, ponieważ dodaje organizmowi dodatkowych kalorii i przyczynia się do rozwoju apetytu. Ponadto, nawet najbardziej niskokaloryczny alkohol spowalnia procesy metaboliczne, prowadząc do tego, że kalorie z żywności zamieniają się w tłuszczowe warstwy.

Jaki jest najniższy poziom alkoholu?

Jeśli podczas utraty wagi nie można obejść się bez napojów alkoholowych, należy preferować te, które zawierają mniejszą ilość alkoholu, a co za tym idzie, kalorii i nie powodują apetytu wilków. Najniższe kaloryczne napoje alkoholowe obejmują:

 1. Wino wytrawne. Zawiera około 70 kalorii. Zaletą wytrawnego wina jest to, że zawiera garbniki spowalniające wchłanianie alkoholu.
 2. Wina półwytrawne. Zawiera 78 kalorii.
 3. Jasne piwo. Można go przypisać do alkoholu o najniższej kaloryczności, ponieważ zawiera około 60 kalorii na 100 gramów. Problem polega jednak na tym, że piwo jest pijane w znacznie większych ilościach niż alkohole i wina. Oznacza to, że jedna butelka piwa może dać osobie około 250 kalorii.
 4. Suchy szampan jest również uważany za najniższy napój kaloryczny, ponieważ w 100 gramach jest tylko 85 kalorii.
 5. jaki alkohol jest najniższą kalorią
 6. Wina półsłodkie. Mieć kaloryczną zawartość około 90 jednostek.
 7. Wina słodkie. Zawartość kalorii osiąga 100 jednostek.
 8. Ciemne piwo. Zawartość kalorii wynosi około 100 kalorii, więc butelka piwa zawiera około 500 kalorii.
 9. Półsłodki szampan - 120 kalorii.
 10. Silne alkohole : wódka, brandy, whisky i brandy. Po wypiciu 100 gramów tych napojów, możesz otrzymać 240 kalorii.
 11. Likiery i koktajle likierowe kalorii od 300 sztuk.

Wybierając niskokaloryczny napój alkoholowy warto pamiętać, że szkodliwość alkoholu w utracie wagi nie polega wyłącznie na kaloriach. A zatem, chcąc być szczupłym, lepiej odmówić przyjęcia napojów zawierających alkohol.