Wszyscy to wiemy suszone owoce są niezwykle przydatne i pożądane jest włączenie ich do diety jako substancje słodzące. Ale czy rodzynki są przydatne do utraty wagi? Z tego powodu trudno jednoznacznie odpowiedzieć.

Czy mogę jeść, gdy tracę rodzynki?

Z reguły podczas odchudzania dieta jest znacznie ograniczona, w związku z czym zmniejsza się ilość wchodzących składników odżywczych. Z tego punktu widzenia byłoby pożądane włączenie do diety rodzynków, ponieważ zawiera błonnik, kwasy organiczne, witaminy A, B, C, E, K, R i wiele minerałów: magnez, potas, żelazo, fosfor, wapń , miedź i chlor.

Drugą stroną monety są rodzynki kaloryczne - 283 sztuki na 100 gramów produktu. To dość wysoka liczba. Jednakże, biorąc pod uwagę słodki smak suszonych winogron, jest mało prawdopodobne, aby można go było używać w zbyt dużych ilościach. Ale mała porcja rodzynków dziennie będzie bardzo przydatna, szczególnie jeśli użyjesz jej na śniadanie lub na lunch, kiedy organizm potrzebuje glukozy do włączenia w aktywną fizyczną lub umysłową pracę.

Zawartość kalorii w rodzynkach jest bardzo wysoka, więc nie zaleca się jej nadużywania. Rodzynki powinny być spożywane przez sportowców, po długich wyczerpujących ćwiczeniach lub ludziach, którzy zajmują się ciężką pracą fizyczną, ponieważ zawiera glukozę i fruktozę, które dostarczają organizmowi energii.

Rodzynki do odchudzania: stosowanie

Wszelkie suszone owoce - suszone morele, suszone śliwki , rodzynki do utraty wagi mogą być prawdziwym zbawieniem dla słodyczy. Mimo to jest o wiele bardziej przydatny niż bułka z masłem, bułka, czekolada lub ciasto. Jednakże, jak wspomniano powyżej, nie zaleca się również nadużywania suszonych owoców, ponieważ z powodu wysokiej zawartości kalorycznej może to zatrzymać proces utraty wagi. Możesz użyć rodzynków w taki sposób:

  • na śniadanie jest niesłodzona owsianka z rodzynkami do odchudzania;
  • jeśli nie możesz jeść normalnie, powoli zjedz garść rodzynków na jedną rzecz ze szklanką wody;
  • zamień garść rodzyków na całą słodycz swojej diety, ale nie jedz później niż 14.00;
  • jeść rodzynki z herbatą i orzechami na śniadanie przed zbliżającą się trudną pracą.

Stosując rodzynki w ten sposób, nie ryzykujesz powalenia procesów utraty wagi. Najważniejsze - nie zapominaj, że słodycze są surowo zabronione po południu - nawet jeśli są to rodzynki. Ponadto, jeśli przestrzegasz diety niskokalorycznej, a jej kalorie rodzynki nie pasują, prawdopodobnie z jej użyciem będzie musiał poczekać.