W sklepach z bielizną znajdziesz specjalne modele odchudzające, które natychmiast tworzą atrakcyjną, idealną sylwetkę. Niektóre firmy pozycjonują swoje produkty jako odchudzające bielizna wyszczuplająca . Z tego artykułu dowiesz się, jakie jest jego użycie i szkoda, i czy taka bielizna przyczynia się do utraty wagi.

Czy bielizna odchudzająca pomaga schudnąć?

Zastanów się nad procesem rekrutacji, a utrata wagi jest bardzo uproszczona, aby dowiedzieć się, czy odchudzająca bielizna pomaga schudnąć. Ludzkie ciało każdego dnia wydaje pewną ilość energii - na oddychanie, bicie serca, tworzenie krwi, procesy metaboliczne, ruchy i aktywność umysłową. Energia jest mierzona w kaloriach, a jej wymaganą ilość można obliczyć na podstawie wagi, wzrostu, wieku i rodzaju ciała. Dla kobiet prowadzących siedzący tryb życia zwykle jest to 1200-1600 kalorii dziennie, dla mężczyzn - około 2000-2500.

Jeśli osoba z jedzeniem otrzymuje więcej energii (kalorii) niż jest wymagana do czynności życiowych, jest zmuszona przełożyć ją na komórki tłuszczowe i umieścić na ciele - jest to rezerwa na wypadek głodu. W związku z tym, jeśli energia z odżywianiem jest mniejsza niż potrzeba, organizm zaczyna korzystać z zapasów tłuszczu, dlatego szybko się topi, a dana osoba staje się szczuplejsza.

Stąd wniosek: aby schudnąć, musisz albo zwiększyć zużycie energii (to pomaga uprawiać sport), albo zmniejszyć jego spożycie (to właściwe odżywianie). Najlepsze wyniki uzyskuje się poprzez połączenie tych technik.

A teraz pomyśl, czy pomaga bielizna odchudzająca? Nie zapewnia dodatkowego obciążenia i nie wymaga dodatkowego zużycia energii. Nie zakłóca wchłaniania tłustych, słodkich, mącznych pokarmów, które najczęściej zdarzają się za dużo kalorii. Efekt utraty wagi jest oczywisty.

W rzeczywistości jest niewielka korzyść pośrednia. Jeśli wybierzesz modele, które napinają brzuch, ze względu na ograniczenia w takich ubraniach, możesz jeść mniejsze porcje niż zwykle. To może pomóc kontrolować samego siebie, a nie przejadać. Jednak nie można tego nazwać metodą utraty wagi - w końcu główną rolą jest nadal odżywianie i sport.

Co może być przydatne w bieliźnie odchudzającej?

Jeśli wybierzesz modele, w których duży procent naturalnych tkanin, możliwe jest uzyskanie wielu korzyści dla postaci:

 • wizualnie będziesz wyglądać szczupły i atrakcyjny;
 • dodatkowe fałdy znikną, ciało wyrówna;
 • boki i brzuch znikną;
 • możliwe jest dopasowanie kształtu piersi;
 • taka bielizna jest niezauważalna pod ubraniem;
 • pomaga uzyskać atrakcyjną sylwetkę, nawet jeśli nadal tracisz na wadze.

Jednak wszystko to jest czysto kosmetycznym efektem. Regularne noszenie takich ubrań działa na zasadzie gorsetu, zmuszając organizm do redystrybucji tkanki tłuszczowej. Jeśli nosisz pas do codziennego napinania brzucha, zakładka zniknie w ciągu kilku miesięcy - a raczej przejdzie przez biodra, dzięki czemu będzie bardziej zaokrąglona i atrakcyjna na tle talii. Piękno XIX wieku wykorzystywało tę metodę.

Czy bielizna na bieliznę jest szkodliwa?

Zastanów się nad szkodliwą i wyszczuplającą bielizną, którą zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę. Warto zauważyć, że pojedyncze przypadki użycia (pod ubraniem na wypadek zdarzeń) raczej nie zaszkodzą, ale regularne skarpetki mogą wywoływać niepożądane skutki:

 • Utyazki skraca krążenie krwi w narządach miednicy, co może powodować problemy Czy bielizna odchudzająca pomaga schudnąć? organy kobiece;
 • taka bielizna jest przeciwwskazana dla kobiet w ciąży;
 • nie noście utyżka tych, którzy cierpią meteorism lub choroba jelit;
 • jeśli wybierzesz bardzo wyszczuplający model klatki piersiowej, spowoduje to trudności w oddychaniu, pozbawienie tlenu, aw rezultacie nudności, zawroty głowy, migreny lub omdlenia;
 • ze względu na silny skurcz narządów wewnętrznych może nie być wystarczająco zaopatrzony w krew, co powoduje naruszenie ich funkcji.

W sumie ważne jest, aby wiedzieć, kiedy przestać. Jeśli zdecydujesz się na bieliznę odchudzającą, nie zapomnij wybrać swojego rozmiaru i nosić ją tylko okresowo.