Fasola sława nabyta w XVI wieku, ale w tym czasie była używana wyłącznie do celów dekoracyjnych. Zaczęli jeść tylko od XVIII wieku i tylko zboże. Nikt nie zdecydował się sam spróbować kapsuł. Po raz pierwszy wyprodukowano go we Włoszech. Włosi lubili swój smak tak bardzo, że przynieśli nową odmianę fasoli - zielonej fasoli. Niewątpliwą zaletą tej rośliny była jej prostota w uprawie.

Jakie są przydatne fasole?

Zielona fasola jest bogata w kwas foliowy, karoten, witamina E , C, B. Zawiera duże ilości cynku, wapnia, potasu, żelaza i innych użytecznych pierwiastków śladowych, a także cukrów, białek i błonnika. Zaletą zielonej fasoli jest to, że zapobiega ona szkodliwemu wpływowi wolnych rodników na organizm, poprawia stan paznokci, włosów i skóry.

Korzystne właściwości zielonej fasoli rozprzestrzeniają się na układ trawienny, jest skuteczny w różnych chorobach skóry, zapaleniu oskrzeli, reumatyzmie, cukrzycy, stymuluje tworzenie czerwonych krwinek, obniża poziom cukru we krwi. Ponadto wiadomo, że ludzie, którzy regularnie jedzą, wyróżniają się spokojem i równowagą.

Jeśli chodzi o wartość odżywczą zielonej fasoli, na 100 g produktu są 3 g węglowodanów, 0,3 g tłuszczów i 2,5 g białka, a zawartość kaloryczna wynosi 23 kcal, co sprawia, że ​​ta odmiana jest niezbędna dla osób, które chcą schudnąć.

Korzyści z zielonej fasoli sznurkowej

Bogaty w błonnik, zielona fasola, ze względu na niską zawartość kalorii, jest produktem dietetycznym. Jego korzyść docenili ludzie w starożytności. Dania z zielonej fasolki szparagowej są zalecane do stosowania w przewlekłych chorobach nerek, egzemach, zapaleniu żołądka, wrzodach, przewlekłym zapaleniu trzustki, gruźlicy, reumatyzmie, miażdżyca , arytmie i cukrzyca. użycie zielonej fasoli Fasola tego typu pomaga uspokoić układ nerwowy, wzmacnia funkcję wydzielniczą żołądka i zapobiega odkładaniu kamienia nazębnego. Ponadto stosowanie zielonej fasoli szparagowej jest normalizacją metabolizmu soli w ciele.

Szkodliwość zielonej fasoli

Oprócz korzyści, zielona fasola może powodować szkodę i ciało, więc należy unikać jedzenia jej w chorobach takich jak zapalenie jelita grubego, dna moczanowa, z różnymi chorobami jelit, jak również ze zwiększoną kwasowością żołądka. Powstrzymaj się od jedzenia zielonej fasolki i starszych ludzi.