Termin "wytrzymałość" oznacza zdolność organizmu przez długi czas do wykonywania procesu bez zmniejszania intensywności. Zestaw ćwiczeń do rozwoju wytrzymałość konieczne jest prawidłowe zbudowanie, biorąc pod uwagę niektóre cechy szkolenia. Aby osiągnąć dobre wyniki, trzymaj się właściwego odżywiania i pij dużo wody.

Jakie ćwiczenia są niezbędne do treningu wytrzymałościowego?

Po pierwsze, kilka zasad, aby osiągnąć dobre wyniki. Na pierwszych etapach treningu konieczne jest rozwijanie jak największej zdolności tlenowej, poprawa pracy układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. W drugim etapie objętość obciążeń musi zostać zwiększona za pomocą mieszanego trybu treningu. Następnie użyj ćwiczeń o wysokiej intensywności z interwałami i powtarzalną pracą.

Ćwiczenia dla rozwoju wytrzymałości:

  1. Bieganie Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów uzyskania dobrych wyników. Ćwiczenie jest warte jednego dnia, aby umożliwić regenerację mięśni. Najlepiej wybrać trening interwałowy: najpierw biegnij powoli, a następnie zwiększ tempo przez kilka minut i zwolnij ponownie. Ważne jest, aby nie zapomnieć o prawidłowym oddychaniu.
  2. Przysiady . Jeśli chcesz zwiększyć wytrzymałość sił, zwróć uwagę na to ćwiczenie. Możesz występować jako klasyczny squat i różne odmiany. Efekt tego ćwiczenia jest taki sam jak w biegu.
  3. Skakanka . Doskonałe ćwiczenia dla rozwoju ogólnej wytrzymałości, które można wykonywać nawet w domu. Ważne jest rozważenie kilku wskazówek: powinieneś odepchnąć się od podłogi pełną stopą, możesz skakać z wysokim podnoszeniem kolan i trzymać ręce obok ciała. Czas trwania szkolenia wynosi co najmniej 15 minut. Skakanka nie tylko rozwija wytrzymałość, ale także przyczynia się do utraty wagi, poprawia koordynację i pociąg mięśni.
  4. Pull-up . Kolejne wspaniałe ćwiczenie zwiększające wytrzymałość sił, które powinno być przestrzegane, biorąc pod uwagę pewne zasady: w przypadku podejścia, wykonaj maksymalną możliwą liczbę powtórzeń, całkowitą liczbę podejść - 4-5, użyj różnych technik ciągnięcia. Podobne zasady obowiązują dla i push up które również pomagają rozwinąć wytrzymałość.

Powinieneś także zwrócić uwagę na inne opcje obciążania sercowego, które pomagają rozwinąć wytrzymałość: jazda na rowerze, pływanie i gry na świeżym powietrzu.