Jaki to owoc, bakłażan? Okazuje się, że to nie jest warzywo, ale najbardziej naturalna fioletowa jagoda. Należy do rodziny Pasolen, która obejmuje pomidory i ziemniaki. Oberżyna rozrosła się w Birmie, potem dotarła do Chińczyków, a potem pojawiła się w Europie. Obecnie jest to włoskie warzywo, choć przywieziono je nie wcześniej niż w XV wieku. Teraz bakłażan rośnie wszędzie. To kochające ciepło zioło jest smaczne, piękne i niebiańskie.

Przydatność bakłażana

Tylko jeden rodzaj bakłażana mówi nam o jego dobroczynnych właściwościach: faktem jest, że czarny kolor w świecie natury jest związany ze zdolnością do przetrwania i mówi o zawartości składników terapeutycznych w danym produkcie. Czarno-fioletowy kolor bakłażana wynika z zawartej w nim specyficznej zawartości antocyjanów, ma korzystny wpływ na nasz mózg i na dłuższą metę chroni przed demencją. Antocyjan chroni nasze komórki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki, szczególnie wpływa na komórki tworzące błony tłuszczowe naszych struktur nerwowych. Dzięki zawartości potasu "niebieski" usuwa nadmiar wody z organizmu, pomaga zwalczać obrzęki, normalizuje ciśnienie krwi, zmniejsza duszność serca. Duża liczba gruboziarnistych włókien pomaga normalizować stolec, a kwas nikotynowy aktywuje metabolizm. Nawiasem mówiąc, bakłażan zajmuje pierwsze miejsce w zawartości kwasu nikotynowego, a dzięki temu tylko tytoń może konkurować, dlatego "niebieski" może pomóc osobom uzależnionym od nikotyny przetrwać rzucenie palenia. Również w tym produkcie zawiera dużo błonnika (więcej niż w cukinii, cukinii, a nawet dyni), dzięki czemu w organizmie znacznie obniża poziom cholesterolu, nawet bez leków.

Strata na bakłażanach

Fioletowa jagoda jest dietetycznym produktem, jej owoce zawierają 90% wody i tylko 4% cukru. Siedząc na diecie, bakłażan stanie się nieodzownym produktem, ponieważ tak jak przy niskiej zawartości kalorii (24 kcal na 100 g), doskonale nasycają one żołądek. Jeśli dieta jest ściśle "niebieska", organizm nie odczuje niedoboru składników odżywczych, ponieważ bakłażany zawierają witaminy A, C, B i PP, a także żelazo , potas, wapń, fosfor. Maksymalny wynik dla utraty wagi można uzyskać, jedząc jagody w postaci duszonej lub upieczonej, ponieważ podczas gotowania zwiększa się ilość kalorii. skład bakłażana Ponieważ ten owoc należy do białka, lepiej jest je przyjmować z warzywami lub niskotłuszczowym mięsem, co pomoże urozmaicić codzienną dietę. Z tego warzywa można przygotować znaczną ilość dietetycznych potraw, na przykład: bakłażan upieczony, pasztet, zupa, gulasz warzywny .

Nie zapomnij pić dużo płynów przez cały dzień, ponieważ te owoce usuwają toksyny i szkodliwe substancje z organizmu. Jeśli chcesz zorganizować dni wyładunku w sezonie zimowym, na przykład po wakacjach, ugotuj kawior z bakłażanów, zawiń go w słoiki i korzystaj z tego jagód nawet w zimie.