O mnie Kombucha a jego zalety są znane wielu. Krewnym tego grzyba jest mało znany tybetański grzyb mleczny, którego korzystne właściwości przyciągają coraz więcej uwagi. Można go również hodować w zwykłym szklanym słoiku, wykorzystując świeże mleko jako pożywkę.

Co to jest pożyteczny tybetański grzyb mleczny?

Dzięki masowej reklamie wiele osób wie, że najbardziej przydatne produkty mleczne zawierają "żywe" bakterie, a tybetański grzyb przyczynia się do pojawienia się tak cennych mikroorganizmów w mleku. Z jego pomocą środowisko mleczarskie zamienia się w bardzo przydatny kefir, ani w kolorze, ani w smaku, który nie różni się od sklepu. Jest to jednak produkt o wyjątkowych właściwościach naturalnego antybiotyku, który optymalizuje pracę jelit i nie ogranicza się do jego korzyści.

Aplikacja Tybetańskiego Grzyba Mlecznego

Korzystne właściwości tybetańskiego grzyba mleka pozwalają mówić o nim jako o uniwersalnym lekarstwie na wiele chorób. I nie tylko leczy, ale także pomaga przedłużyć młodość, utrzymać wigor i prowadzić aktywny tryb życia, nawet w starszym wieku. Kefir przygotowany z jego pomocą oczyszcza z organizmu całą chorobotwórczą mikroflorę, produkty rozkładu, toksyny, metale ciężkie itp. Z tego powodu osoba normalizuje aktywność sercowo-naczyniową, obniża poziom cukru we krwi, zatrzymuje skoki ciśnienia, naturalnie odchodzi nadwaga .

Przeciwwskazania dla tybetańskiego grzyba mlecznego

W żadnym przypadku osoby uzależnione od insuliny nie mogą jeść tego produktu, ponieważ nie są one zgodne z tym hormonem. Jest również przeciwwskazany u pacjentów z różnymi typami grzybic, a także u osób cierpiących na zaburzenia jelitowe, choroby oskrzeli i alergie.