Wiele osób używa majonezu przy gotowaniu nie tylko zimnych, ale także gorących potraw, całkowicie nie zastanawiając się, czy ten produkt jest przydatny. Nawet jeśli zamkniesz oczy licznymi dodatkami chemicznymi, które dodają nowocześni producenci do tego produktu, warto pamiętać o jego wysokiej wartości energetycznej, co jest niedopuszczalne w prawidłowym odżywianiu. Z tego artykułu dowiesz się, ile kalorii w majonezie.

Majonez kaloryczny

Różni producenci stosują różne przepisy i możesz dowiedzieć się, ile kalorii w majonezie bierzesz do stołu, bezpośrednio na opakowaniu produktu. Oto uśrednione dane, które są istotne dla klasycznego majonezu.

Tak więc, na 100 gramów produktu stanowiło 680 kcal. Oznacza to, że tylko 100 g majonezu jest w przybliżeniu równe w kaloriach z całymi dużymi macami i podobnymi wysokokalorycznymi produktami z sieciowych restauracji fast food.

Biorąc pod uwagę fakt, że jedna łyżka stołowa (bez zjeżdżalni) zawiera 25 g majonezu, okazuje się, że przy każdej łyżce zwiększa się zawartość kaloryczną potrawy o 170 kcal! To jest kalorii porcje lekkiej zupy lub kapusty z piersi kurczaka. Tylko wtedy, gdy jesteś pełny z ostatnim, majonez będzie tylko dodatkowym obciążeniem i szybko zamieni się w tłuszcz.

Jak wymienić majonez podczas diety?

Istnieje wiele opcji dla dietetycznych sosów, które można stosować w diecie. Najbardziej oczywistym substytutem majonezu jest biały jogurt (bez dodatków), w którym można dodać sól, czarny pieprz i przyprawy do smaku, aby uzyskać doskonały sos.

Ponadto można wymienić majonez w sałatkach z takimi sosami:

    ile kalorii w majonezie
  • oliwa z oliwek;
  • sos sojowy;
  • ocet ryżowy;
  • ocet balsamiczny;
  • mieszanka białego jogurtu z curry;
  • mieszanka oliwy z oliwek i soku z cytryny;
  • mieszanka oliwy z oliwek i sos sojowy ;
  • mieszanka octu, przypraw i oleju.

Jeśli poradzisz sobie z tym problemem, na pewno znajdziesz wiele opcji smacznych i przydatnych opatrunków, które będą pasować do łatwych dietetycznych sałatek.