Często na receptę wydaną przez lekarza można przeczytać, że witaminę chlorek tiaminy zaleca się w kompleksie leków. Jednak większość z nas nie ma pojęcia, co to jest chlorek tiaminy i jaki rodzaj witaminy jest ukryty pod tym terminem. Aby poradzić sobie z tym problemem, sięgamy do instrukcji jego użycia i dowiadujemy się, że lek o tak nieznanej nazwie nie przypomina naszego dobrego przyjaciela z grupy B: chlorek tiaminy jest witamina b1 .

Kiedy i dlaczego przepisuje się B1?

  1. Zastosowanie leku ze względu na potrzebę uzupełnienia ciała, jeśli jest niski pod nieobecność.
  2. Ze znaczącymi uszkodzeniami w wątrobie, nerkach i przewodzie pokarmowym, gdy naruszone są dźwignie wchłaniania substancji odżywczych i normalne wydalanie produktów rozkładu.
  3. Podczas leczenia neuralgii chlorkiem tiaminy, witamina B1 ma uspokajający i relaksujący wpływ na grupy mięśni, przenosząc do nich odpowiednie impulsy nerwowe, co pomaga złagodzić ciężkość choroby.
  4. Pomaga w leczeniu zapalenia korzeni, skurczów naczyń obwodowych i porażenia, a także różnych zaburzeń związanych z aktywnością mózgu.
  5. Dowiemy się, co to jest chlorek tiaminy witaminy, warto pamiętać, że jej stosowanie pomaga również w chorobach skóry różnego pochodzenia.

Zastosuj witaminę B1 w postaci zastrzyków podskórnych lub domięśniowych, przepisując zarówno dorosłym, jak i dzieciom dawki odpowiadające wiekowi pacjenta i wskazaniom jego choroby. Z reguły takie wstrzyknięcia są dość bolesne.

W roztworze do wstrzykiwań lek ma przeciwwskazania związane z tendencją do alergii i indywidualnej nietolerancji, a także tachykardia i zwiększone pocenie się.

Jako efekt uboczny przy stosowaniu leku można zaobserwować wysypkę na skórze, swędzenie skóry, obrzęk naczynioruchowy. Takie reakcje są częściej rejestrowane u kobiet w okresie początku menopauzy i podczas jej trwania, a także u osób cierpiących na alkoholizm.

Podczas przepisywania witaminy lekarze z reguły zwracają uwagę na jej interakcje z innymi lekami, jeśli pacjent został już przepisany i jest leczony. W związku z tym jednoczesne stosowanie witamin B1 i B6 i B12 nie jest zalecane, ponieważ prowadzi to do zmniejszenia skuteczności ich stosowania.

Istnieją pewne inne ograniczenia równoległego stosowania chlorku tiaminy z lekami, ale w razie potrzeby zostaną one zgłoszone do lekarza.