Produkty mleczne są podstawą i znaczną częścią wielu diet, zarówno pod względem utraty wagi, jak i celów terapeutycznych. Jogurt, jako jeden z najsmaczniejszych i najzdrowszych rodzajów tej kategorii produktów, uważany jest za lidera wraz z kefirem i twarogiem.

Kupując jogurt przemysłowy, istnieje duże ryzyko, że w jego składzie znajdą się różne dodatki (konserwanty, emulgatory, wzmacniacze smaku), które obniżają, jeśli nie niszczą, korzystne właściwości. Zgodnie z prawidłową technologią, jogurt jest produktem, który zawiera tylko mleko i ferment bakteryjny.

Korzyści i szkodliwość fermentacji Evitaliya

Dzisiaj, dzięki suchemu zakwasowi Evitalia, można gotować w domu wysokiej jakości, przyjazny dla środowiska i, oczywiście, zdrowy jogurt w domu. Prawdopodobnie nikt nie wątpi, że domowy jogurt wykonany z wysokiej jakości mleka i żywy zakwas własnymi rękami przyniesie organizmowi więcej korzyści, ponieważ jest w 100% naturalny i zawsze świeży produkt.

Korzyści z fermentacji Evitaliya są w jej składzie:

  • żywe bakterie kwasu mlekowego;
  • witaminy A, E, C, F, grupy B (B1, B2, B6, B12) i kwas foliowy;
  • sole mineralne wapnia, żelaza, potasu i magnez .

Dzięki tej kompozycji biochemicznej, domowe jogurty nie tylko mają korzystny wpływ na organy trawienne, ale także wzmacniają obronę organizmu, przywracają układ odpornościowy i zdrową mikroflorę jelitową, poprawiają funkcjonalne zdolności wątroby i nerek, pomagają zwalczać reakcje alergiczne, podnoszą ogólny ton i zwalczają hipowitaminozę i brak minerałów.

Zastosowanie kwasu Evitilia

Przygotuj jogurt z Evitaliya ferment nie jest duży aplikacja drożdżowa evitalia pracy, istnieją dwa główne sposoby:

  1. Zagotować 2 litry mleka i schłodzić do 40 stopni, usunąć pianę i przykryć zaczyn, dobrze wymieszać. Owinąć słoik mleka kilkoma warstwami papieru i ostrożnie owinąć ręcznik lub dywanik. Pozostaw do fermentacji przez 12-14 godzin.
  2. Podczas korzystania z jogurtu lub multicookera obserwuje się te same proporcje, ale sam proces jest szybszy (około 6 godzin).

Należy pamiętać, że im grubsze mleko, tym więcej jogurtu można ugotować. Do mleka 2,5% - 2 litry, do mleka 6% - 4 litry. Możesz dodać cukier, miód lub inne jagody, owoce i suszone owoce . Evitaliya nie ma szkód i przeciwwskazań.