Pytanie o to, ile pić wody dziennie, budzi kontrowersje. Istnieją dwa popularne punkty widzenia: jeden z nich mówi, że ile wody dziennie chcesz, musisz pić tak dużo; drugi mówi, że tylko na wadze zależy od tego, ile trzeba pić wody. Jednak najbardziej autorytatywny jest ten drugi punkt widzenia, rozpatrzymy go bardziej szczegółowo.

Ile kalorii znajduje się w wodzie?

Woda to wyjątkowy produkt - ma 0 kalorii, tj. w ogóle nie są. I to pomimo faktu, że ma wiele minerałów i pierwiastków śladowych, które są ważne dla zdrowia (w tym przypadku oznacza wodę, która jest rekrutowana z naturalnych źródeł lub zakupiona, mineralna). Dlatego kwestia, ile wody dziennie należy pić, nie zależy od kaloryczności, jaką powinna mieć dieta.

Ile wody powinna pić osoba?

Na pytanie, ile wody potrzebują ludzie, istnieje uniwersalna odpowiedź - od 1,5 do 2,5 litra wody dziennie. Jednakże, biorąc pod uwagę, że ludzie mogą znacznie różnić się masą ciała, ta odpowiedź nie jest optymalna dla wszystkich kategorii wag.

Oblicz ile wody dziennie wypijasz, możesz za pomocą prostej formuły: Twoja waga w kg / 450x14. Ta formuła opiera się na opinii dietetyków, że każda 450 gramów masy ciała dziennie potrzebuje 14 gramów wody.

Oblicz, ile potrzebujesz wody do picia dla dziewczyny o wadze 50 kg: 50 / 450x14 = 1,5. Tak więc 1,5 litra to norma dla osób o bardzo małej wadze.

Ile pić wodę, aby schudnąć?

Ile wody można i należy pić, już się nauczyliśmy. Aby skutecznie schudnąć przy użyciu wody, wystarczy zwiększyć szybkość, którą obliczono za pomocą formuły, tylko 500 ml. Tak więc odchudzająca się dziewczyna ważąca 50 kg powinna pić nie 1,5, ale 2 litry wody dziennie.

Jak pić wodę?

Jak również pić wodę, ma swoje własne zasady. Na przykład, zaleca się picie wody przez 15-30 ile wody potrzebuje dana osoba minut przed posiłkiem i tylko 1-1,5 godziny po nim, aby nie zakłócać procesu trawienia, a nie "popychać" jedzenie.

Ponadto organizm nie odniesie korzyści, jeśli od razu wypijesz 3 szklanki na raz. Najlepiej jest pić 0,5-1 kubka dziennie w różnych odstępach czasu, nie zapominając o czasie, który trzeba czekać po jedzeniu.

Znasz to uczucie, gdy chcesz się napić po słone, ale nie możesz? Aby tego uniknąć, pij dużo wody przed jedzeniem. Będziesz zaskoczony, ale pragnienie po tłustych lub słonych potrawach z tego będzie mniej niż zwykle.