Obecnie fizjolodzy odkryli kolejny czynnik powstawania wielu chorób, a mianowicie zakwaszenia i alkalizacji organizmu. Oznacza to, że dla prawidłowego działania wszystkich systemów i narządów konieczne jest, aby tak zwana równowaga kwasowo-zasadowa utrzymywała się na pewnym poziomie, a jej naruszenie prowadzi do wystąpienia choroby.

Oznaki zakwaszenia i alkalizacji ciała ludzkiego

Pierwszymi objawami naruszenia równowagi kwasowo-zasadowej są pojawienie się w języku szarej lub białawej płytki i goryczy w jamie ustnej. Po zauważeniu w sobie takich oznak, należy natychmiast zmienić dietę.

Również oznaki zakwaszenia lub alkalizacji ciała to pojawienie się bełkotu, uczucia zgagi i bólu w żołądku, jeśli nie znikną one przez dłuższy czas (co najmniej 2-3 dni). Pośrednie objawy nierównowagi można również nazwać zatwardzeniem, biegunką i zwiększonymi wzdęciami, ale należy zauważyć, że inne problemy, takie jak zatrucie lub zapalenie żołądka .

Zakwaszenie lub alkalizacja ciała przynosi tylko szkody i nie przynosi korzyści, gdy pojawiają się pierwsze objawy, należy zmienić dietę.

Co jeść podczas zakwaszania i alkalizowania ciała

Eksperci zalecają, aby po pojawieniu się pierwszych oznak braku równowagi w menu uwzględnić świeże warzywa, takie jak buraki, kapusta, ogórki i rzepy, jeść tyle sfermentowanych produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu, kefiru, ryazhenki lub jogurtu i jeść jabłka gruszki i świeże jagody.

Równie ważne jest wyeliminowanie lub co najmniej znaczne ograniczenie spożycia czerwonego mięsa, wypieków i słodyczy. To właśnie te produkty powodują naruszenie równowagi kwasowo-zasadowej, dlatego warto przede wszystkim je usunąć.

zakwaszenie i alkalizacja ciała