Według statystyk, jedną z najczęstszych chorób przewodu żołądkowo-jelitowego jest zapalenie żołądka . Boli ich prawie населения dorosłych populacji planety. Tak szybko, jak to możliwe, każdy próbuje leczyć zapalenie błony śluzowej żołądka, więc pacjenci używają nie tylko leków, ale także środków ludowych, a także specjalnej diety.

Przyczyny i objawy zapalenia żołądka

Zapalenie wewnętrznej błony śluzowej ściany żołądka nazywa się zapaleniem żołądka. Przed leczeniem zapalenia błony śluzowej żołądka należy koniecznie zrozumieć, co spowodowało jego pojawienie się, w przeciwnym razie wszystkie terapie mogą być nieskuteczne.

Występowanie tej choroby przyczynia się do:

 • przyjmowanie pewnych rodzajów narkotyków przez długi czas;
 • niedożywienie (zarówno szkodliwe jedzenie, jak i złe jedzenie do żucia);
 • bakterie helicobacter pylori przenoszone przez karaczany;
 • palenie tytoniu i nadmierne spożycie alkoholu;
 • choroby innych narządów układu pokarmowego.

Jeśli nagle odczuwasz ból lub ociężałość w żołądku, czując powonienie długo zjedzonego pokarmu, pojawia się język, a po kilku posiłkach nudności, a nawet wymioty są niepokojące, powinieneś pomyśleć o tym, jak szybko wyleczyć zapalenie żołądka, ponieważ z czasem może ono stać się przewlekły.

W postaci przewlekłej do wszystkich powyższych objawów zmniejszy apetyt, zgaga i zły smak w ustach.

Leczenie farmakologiczne zapalenia żołądka

W przypadku rozpoznania zapalenia błony śluzowej żołądka leczenie antybiotykami zawsze obejmuje kilka leków. Schemat leczenia jest napisany tylko przez lekarza. Kiedy wystąpienie zapalenia błony śluzowej żołądka spowodowane jest przez bakterię Helicobacter, na pewno otrzymasz 10/14 dobowy kurs antybiotyków.

Gastroenterolog może zalecić Motilium, aby poprawił funkcję motoryczną żołądka, oraz Solcoseryl w celu wyleczenia błony śluzowej.

Ludowe leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka

Możesz leczyć tę chorobę przy pomocy tradycyjnej medycyny. Pomoże przezwyciężyć zapalenie żołądka ziaren pszenicy. 100 g surowców należy wlać do wody, a gdy pojawiają się pędy, opłukać je i przepuścić przez maszynę do mięsa. Otrzymaną masę rozcieńcza się kilkoma łyżkami stołowymi oleju roślinnego i codziennie je na pusty żołądek.

W celu jak najszybszego leczenia zapalenia błony śluzowej żołądka za pomocą środków ludowych, należy zmieszać stosunek oleju rokitnika 1:10 i 10% nalewki z propolisu. Pij taką mieszankę 20-30 капель z mlekiem lub wodą trzy razy dziennie.

Przed leczeniem przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka w domu należy skonsultować się z lekarzem. Ale owoce głogu mogą pomóc w walce z taką chorobą. Są one gotowane na parze w piekarniku i spożyte w ciepłej wodzie z pozostałą cieczą.

Bardzo przydatne do wywarów żołądka owocu wiśni. 1 łyżka. suszone owoce zalać 1 szklanką wrzącej wody i gotować przez 10-15 minut. Następnie do ochłodzonej mieszaniny dodaje się 40 kropli 10% wyciągu alkoholowego propylis. Gotowy produkt jest pobierany 30-50 ml trzy razy dziennie.

Dieta dla zapalenia żołądka

Leczenie zapalenia błony śluzowej żołądka za pomocą ziół lub innych środków ludowej nie będzie skuteczne, jeśli nie stosujesz specjalnej diety. Kiedy zaleca się spożywanie zapalenia żołądka:

 • zupy warzywne i kasze w bulionach o niskiej zawartości tłuszczu;
 • gotowane lub pieczone mięso i ryby;
 • niezbyt kwaśne produkty mleczne;
 • owoce i warzywa;
 • czerstwy chleb z różnych odmian lub krakersów;
 • jajka;
 • różnorodne soki;
 • Jak szybko wyleczyć zapalenie żołądka
 • herbata;
 • dobrze ugotowana owsianka;
 • makaron.

Jeśli masz zapalenie żołądka, zapomnij o alkoholu, słodkich wyrobach cukierniczych, twardych serach, roślinach strączkowych, chlebie żytnim, smażonych jajach, tłustych mięsach i rybach, konserwy, kapusty, przypraw, rzodkiewek, rzepy, cebuli, pomidorów, winogron, smalcu, tłustych kwaśna śmietana, bekon, słodycze, czekolada i ostre. Podczas leczenia i zapobiegania zapaleniu żołądka należy przestrzegać diety: jeść 5 razy dziennie w małych porcjach.