Jest niewielu ludzi, którzy nigdy nie próbowali, a przynajmniej nie słyszeli o takich owocach morza jak kalmary. Lekarze i dietetycy dzielą się swoimi opiniami na temat przydatnej kalmary dla osoby. Mięso kalmarów przynosi znacznie więcej korzyści niż mięso zwierząt lądowych - wszyscy eksperci są tego pewni.

Jak wiesz, im dłużej produkt jest gotowany, tym mniej korzyści zostaje w nim zachowane. A ponieważ kalmary gotowane są przez nie więcej niż dwie lub trzy minuty, przetwarzanie nie ma czasu na zabicie składników odżywczych w produkcie. Nawet po ugotowaniu kalmary zachowują swoje korzystne właściwości.


Co jest przydatne w leczeniu kalmarów?

Najważniejszą rzeczą, jaką gotuje kalmary jest zachowanie najbardziej użytecznych substancji w nim:

  • jest bogaty w fosfor, miedź, żelazo i jod, który nasyca ciało;
  • zawiera wysoki procent białka, pomaga w łatwym trawieniu pokarmu;
  • Witaminy B6, C i PP, które są bogate w mięso kalmara, mają korzystny wpływ na wiele narządów i układów;
  • Witamina E i selen neutralizują sole metali ciężkich, usuwają je z organizmu;
  • duża ilość potasu wpływa pozytywnie na pracę serca mięśnia sercowego, a także usuwa nadmiar płynu z organizmu;
  • tauryna w składzie kalmara pomaga obniżyć poziom cholesterolu;
  • obecność niezbędnych aminokwasów lizyny i argininy pomaga poprawić trawienie i metabolizm.

Właściwości suszonych kalmarów zależą od rodzaju obróbki. Najważniejszą rzeczą, dla której sucha kałamarnica jest przydatna, jest jej naturalność. To prawda, że ​​szczególną uwagę przy wyborze należy zwrócić na skład i sposób przetwarzania. Najlepiej jest używać kalmarów, traktowanych tylko roztworem soli, w tym przypadku produkt pozostanie naturalny i zachowa przyjemny smak.

Przy niskiej kaloryczności, nieco ponad 100 kcal, kalmary są nieodzownym źródłem najważniejszych aminokwasy a białka są zalecane w przygotowywaniu menu dietetycznego.