Do chwili obecnej znane są różne rodzaje miodu, a ich właściwości lecznicze i możliwa szkoda są od dawna badane przez naukowców. Każda odmiana ma swój własny skład chemiczny i biologiczny, więc każdy ma pewną "sztuczkę" pod względem korzyści zdrowotnych.

Odmiany miodu i ich właściwości lecznicze

Dziś ten popularny przysmak uzyskuje się z różnych roślin, co powoduje obecność egzotycznych wariantów, a dotyczy to nie tylko smaku, ale i kompozycji.

Odmiany miodu i jego właściwości lecznicze:

  1. Akacja. Ten produkt ma właściwości przeciwbakteryjne, tonizujące i kojące. Zaleca się spożywać go przede wszystkim z chorobami układu nerwowego i bezsenność . Warto zauważyć pozytywny wpływ na pracę przewodu pokarmowego i nerek. Miód akacjowy nie powoduje alergii.
  2. Gryka Ten produkt jest bogaty w żelazo, więc będzie szczególnie przydatny w przypadku anemii. Właściwości lecznicze miodu gryczanego wynikają z obecności różnych witamin i minerałów, więc przydadzą się w niedoborze witamin. Produkt ma pozytywny wpływ na stan naczyń krwionośnych i pracę żołądka.
  3. Łąka. Ta odmiana jest również nazywana "narodową". Ten miód poprawia układ nerwowy, pomagając radzić sobie z bezsennością i bólem głowy. Stabilizuje bicie serca produktu.
  4. Kasztan. Ta różnorodność delikatności wyróżnia się wyraźnym działaniem przeciwdrobnoustrojowym i stymulującym. Miód kasztanowy pomaga zwiększyć potencję, a także zaleca się przyjmowanie go w obecności chorób żołądkowo-jelitowych i nerek.
  5. Linden. Lecznicze właściwości tego miodu i produktów pszczelich wynikają z obecności różnych korzystnych substancji. Ma działanie lecznicze, dlatego jest stosowany do leczenia oparzeń i ran, w tym ropnych formacji. Produkt ma właściwości bakteriobójcze i jest również zalecany w leczeniu zapalenia krtani, zapalenie oskrzeli i astmę. Ten rodzaj miodu jest przydatny w zaburzeniach ginekologicznych, chorobach nerek, wątroby i serca.
  6. Słonecznik. Wśród innych odmian miodu wyróżnia się to ze względu na obecność dużej ilości witaminy A. Ma również wyraźne właściwości bakteriobójcze. Nadaje się również do stosowania miejscowego, ponieważ ma działanie gojące rany.
  7. Groch. Niezwykła odmiana, którą uzyskuje się z groszku drobnolistnego. Ma działanie przeciwgorączkowe i dezynfekujące, jest także skuteczny w różnych stanach zapalnych.
odmiany miodu i ich właściwości lecznicze