Codzienny ryż zaspokaja głód większości populacji świata. Jednakże, jeśli chodzi nie tylko o nasycenie, ale także o korzyści, a nawet o utratę wagi, to brązowy ryż jest nie do porównania.

Brązowy i biały ryż

Biały ryż polerowany, z którym jesteśmy najbardziej znany i brązowy ryż, wyrasta z jednej uprawy zbóż, ale w celu rozdrobnienia ziarno ryżu jest łamane, a zewnętrzna skorupa jest usuwana. Wraz z tym niewinnym procesem, biały ryż Traci prawie 90% wszystkich witamin i korzystnych olejów, które pozostają nietykalne w brązowym ryżu. Ze względu na wysoką zawartość witamin z grupy B, wielonienasyconych olejów i błonnika, brązowy ryż jest szeroko stosowany do odchudzania i zdrowego stylu życia na całym świecie.

Korzyści brązowego ryżu

Brązowy ryż oczyszcza jelita z toksyn, sfermentowanych resztek pokarmowych, normalizuje perystaltykę jelit. Ponadto, brązowy ryż jest idealny do utraty wagi, ponieważ ma niski indeks glikemiczny i dotyczy wolnych węglowodanów. Oznacza to, że stopniowo nas odżywia, zaspokajając głód przez długi czas. Cukier jest wydzielany we krwi, jest bardzo dawkowany, dlatego trzustka nie jest wyczerpana przez ostre wydzieliny insuliny. Poziom cukru we krwi jest wprost proporcjonalny do poziomu apetytu.

Jak gotować ryż?

Zastanów się, jak ugotować ryż do utraty wagi. Wieczorem 60 g umytego ryżu należy wylać zimną wodą. Rano, spęcznione ziarna można albo ugotować, albo ugotować i zjeść na surowo. Gotowanie nie zajmie więcej niż 10 minut, moczenie pozwoli Ci zaoszczędzić trochę składników odżywczych. Surowy ryż jest najbardziej skuteczny w odchudzaniu, ponieważ wszystkie witaminy i oleje pozostają w nim nienaruszone, a obróbka cieplna częściowo lub całkowicie niszczy je. Bardziej przydatny niż brązowy, tylko dziki ryż, może być rozpoznany przez czarną skorupę, która jest magazynem witamin, więc brakuje jej do utraty wagi na dietach.