Są produkty, które są nie tylko smaczne, ale także użyteczne, a ich stosowanie przez osoby, które są na diecie, jest w pełni uzasadnione. Te wspaniałe produkty to najsmaczniejsze jagody - arbuz . To prawda, że ​​wiele wątpliwości: istnieje arbuz, gdy utrata wagi jest możliwe, czy nie.

Co to jest pożyteczny arbuz?

Większość jest przekonana: arbuz jest użyteczny, a nawet na diecie nie jest przeciwwskazany, ponieważ zawiera wiele składników niezbędnych dla zdrowia człowieka.

  1. Arbuz to prawie 90% wody, a jego kaloryczność wynosi tylko 25-28 kcal / 100 g (w zależności od odmiany i stopnia dojrzałości), dlatego pytanie, czy arbuz przyczynia się do utraty wagi, ma pozytywną odpowiedź.
  2. Zawiera dużo cukrów, głównie w formie fruktoza , ale przy umiarkowanym spożyciu arbuza, nie powodują one poważnej szkody dla zdrowia.
  3. Niewątpliwą zaletą tej słodkiej jagody jest kompleks witamin, które zapewniają nieocenione usługi dla naszego organizmu. Zawiera witaminy z grupy B, a także A i C.
  4. W miąższu arbuza znaleziono kwas foliowy, który zapobiega występowaniu anemii, miażdżycy i niedokrwienia. Istnieje również cała kaskada mikroelementów, w tym potasu, żelaza, wapnia, cynku, fosforu, jodu, fluoru.
Czy to zawsze jest przydatne?

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak arbuz wpływa na utratę wagi, zwróć uwagę na to, że jego miąższ aktywnie oczyszcza jelita, uwalniając go z żużlu i toksyn, co pozwala ci zmniejszyć wagę i uwolnić ciało od blokad fekalnych.

Przy okazji, warto zauważyć, że nie tylko miąższ, ale także sok, nasiona, a nawet skorupy arbuza mają korzystne właściwości. Znając pozytywny wpływ arbuza na utratę wagi, wielu uważa, że ​​można go jeść przez cały dzień, w tym przed snem. Oczywiście, nikt nie zabrania jedzenia arbuza na kolację podczas utraty wagi, oczywiście, nie więcej niż 1-2 lobules: nic złego się nie stanie. Jednak nie zapominaj, że ma działanie moczopędne, więc bądź przygotowany na to, że nie będziesz uczyć się od snu przez całą noc aż do rana. Ponadto, jeśli w ciągu dnia ma to pozytywny wpływ na pracę nerek, to w nocy będzie je obciążać, co nie jest zbyt dobre, szczególnie dla osób cierpiących na choroby nerek.

Wszystkie te fakty usuwają wątpliwości, czy arbuz pomaga w utracie wagi, ale aby osiągnąć pozytywny wynik, nie jest to konieczne

  • zapomnij o środkach ostrożności:

  • kupuj arbuzy tylko w sezonie - od końca lipca do października;
  • Nie jeść arbuzów dotkniętych gniciem lub mających wgniecenia i luźną strukturę.

Jeśli zastosujesz się do tych prostych zasad, możesz stracić te dodatkowe kilogramy i nie zaszkodzić zdrowiu.