"Byłem szalenie zmęczony w ciągu dnia, poszedłem do łóżka celowo, a teraz przez trzecią godzinę myślę, że grube owce leniwie wspinały się po płocie. Spać w jednym oku, zasnąć rano, nie spać, a następnego dnia ta sama historia, krótki sen nie przynosi spoczynku. Jak pozbyć się tej bezsenności? Znajoma sytuacja? Ty też nie wiesz, jak zasnąć bezsenność, ale kiedy zasypiasz, ciągle się budzisz? Nie można pozwolić sobie na to samo, ponieważ bezsenność jest możliwa i konieczna, aby być leczonym. Oto jak sobie z tym poradzić, a rozmowa idzie.

Przyczyny bezsenności

Aby zrozumieć, jak pozbyć się bezsenności, musisz zrozumieć jej przyczyny. Mogą być fizjologiczne i psychologiczne. Do fizjologii można przypisać używanie napojów lub narkotyków zawierających kofeinę, ostre i tłuste jedzenie przed snem. Również nieprzyjemne zapachy, jasne światło, hałas, niewygodne łóżko, chłód lub duszność w pokoju mogą zakłócać sen. Jak przezwyciężyć bezsenność w tym przypadku jest jasne - trzeba pozbyć się źródeł irytacji i zwracać większą uwagę na jedzenie i picie przed snem. Psychologiczne przyczyny bezsenności to przede wszystkim stres, depresja i ciężka praca umysłowa. Podobnie jak w pierwszym przypadku, aby pozbyć się bezsenności, musisz wyeliminować jej przyczynę. Ale będzie to o wiele trudniejsze, gdyż mogą w tym pomóc kojące ładunki, specjalne ćwiczenia oddechowe i ćwiczenia relaksacyjne. Jeśli sytuacja wymknie się spod kontroli i nie da się samodzielnie poradzić sobie z problemem, kwestię tego, jak przezwyciężyć bezsenność, należy zwrócić się do specjalisty, ponieważ tylko lekarz wybierze niezbędne leki i przepisać leczenie.

Co zrobić, jeśli cierpi na bezsenność?

Jak tylko bezsenność zaczyna się męczyć, natychmiast sięgamy po pigułki nasenne. W przypadku jednorazowego rozwiązania problemu opcja ta nie jest zła, ale ciągłe stosowanie tabletek nasennych będzie uzależniające. Tak, po wypiciu pigułki nie rozwiązujemy problemu, ale oszukujemy ciało. Dlatego w przypadku bezsenności lepiej nie myśleć o tym, co wypić, która pigułka nasenna pomaga lepiej, ale podejść do problemu w sposób kompleksowy.

  1. Jak wspomniano powyżej, sen na bezsenność zapobiega temu, co jedliśmy i piliśmy na późny obiad. Dlatego konieczne jest ograniczenie spożycia tłustych i pikantnych potraw, aby nie jeść czarnej mocnej herbaty i kawy przed snem. Alkohol i nikotyna z nadmiernym spożyciem mogą również powodować zaburzenia snu.
  2. Trzymaj się trybu, spróbuj iść do łóżka w tym samym czasie. Jeśli nie czujesz się śpiący, lepiej nie zmuszać się. Czytaj nudną książkę lub czasopismo, oglądaj telewizję lub słuchaj radia.
  3. Chodzenie na świeżym powietrzu, szczególnie przed snem, pomoże ciału dostroić się do odpoczynku.
  4. Horrory, głośna muzyka i kłótnie przed pójściem spać mogą spowodować jego nieobecność, więc powinieneś się od nich powstrzymać.
  5. Jeśli dzień był napięty, ciepły prysznic lub kąpiel z ulubionymi olejkami aromatycznymi pomogą Ci się zrelaksować.
  6. Zanim pójdziesz spać, nie myśl o tym, czego nie miałeś czasu, odwróć uwagę od problemów, wyobraź sobie przyjemny, spokojny obraz.

Środki ludowe na bezsenność

Ale co uzdrowiciele zalecają dla zaburzeń snu:

  1. Jedną z metod leczenia bezsenności jest stosowanie różnych ziół. Tutaj na przykład wywar z szyszek chmielowych. Konieczne jest napełnienie szklanki wrzącej wody 2 łyżeczkami szyszek. Pozostaw na 4 godziny i pij przed snem.
  2. Również medycyna ludowa zaleca fundusze na bezsenność na bazie oregano. Można go dodać do herbaty lub zrobić napar. Do infuzji potrzebne są 2 łyżeczki posiekanego oregano, zalać szklanką wrzącej wody i nalegać w szczelnym pojemniku Лечение бессонницы народными средствами 20 minut. Po filtrze infuzyjnym i napoju ogrzać przez 15-20 minut przed jedzeniem. Napój napojowy powinien być 3 razy dziennie po ½ filiżanki.
  3. Wśród środków ludowych do leczenia bezsenności jest jeszcze jedna interesująca rzecz, która przypadnie do gustu tym, którzy kochają zapach ziół. Należy uszyć małą poduszkę i wypełnić ją suszonym oregano, miętą, walerianą, myśliwym, szyszkami chmielowymi, kwiatami głogu. Możesz użyć wszystkich ziół, które mają działanie uspokajające, używaj dowolnych proporcji, najważniejsze jest to, że lubisz ten zapach. Ta poduszka powinna być umieszczona przed pójściem spać pod poduszką.