Symulatory są specjalnymi urządzeniami, które pozwalają osobie trenować określone grupy mięśni. Ze względu na takie cechy jak statyczne, jak również wymuszone właściwe położenie ciała, trening na symulatorze wkrótce pozwoli na osiągnięcie wyników poprzez odpowiednie ćwiczenia. Łatwo się pomylić z różnymi symulatorami sportowymi, dlatego wymienimy główne typy tych jednostek.

Rodzaje symulatorów kardio

Urządzenia sercowo-naczyniowe dają organizmowi odmierzone obciążenie tlenowe, co pozwala zwiększyć wytrzymałość i ogólny stan układu sercowo-naczyniowego, a także zwolnić nadwaga i zharmonizować parametry kształtu. Nowoczesne cardio jest wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, takich jak obliczanie utraconych kalorii i przebytej odległości. Jednak głównym kryterium jest nadal monitorowanie tętna. Tętno podczas ćwiczeń cardio jest obliczane indywidualnie w zależności od kondycji fizycznej ciała, a także zadań. Na przykład w przypadku intensywnej utraty wagi tętno powinno wynosić 70-90% maksymalnej wartości tętna.

Najpopularniejszymi urządzeniami, które zapewniają obciążenia sercowe są bieżnie, rowery treningowe, steppery, trenażer eliptyczny, a także symulator symulujący ruchy wiosła.

Rodzaje symulatorów dla prasy

Aby osiągnąć idealną prasę, "kostki" również nie mogą obejść się bez specjalnych urządzeń, główne z nich to:

  1. Ławka do pompowania prasy . Zgodnie z jego modyfikacją może być zarówno prosta, jak i ukośna, a nawet z nierówną powierzchnią masującą. Ostatnie ławki pozwalają na użycie większej ilości mięśni i dają większe obciążenie mocy, dlatego są często używane w dobrych salach gimnastycznych.
  2. Film gimnastyczny . Jest to koło z uchwytami po obu stronach. Po odsuwaniu koła od pozycji klęczącej powstaje piękny kształt brzucha, a także mięśnie ramion, bioder, a nawet pośladków.
  3. Tor torsu . Jest bardziej odpowiedni dla profesjonalnych sportowców ze względu na ciężkość ćwiczeń na nim.
  4. Obręcz lub hula-hoop . Niezwykle prowadzi do tonu osłabionych mięśni brzucha i regularnych treningów szybko zmniejsza objętość w talii.

Rodzaje symulatorów mocy

Symulatory mocy można podzielić na dwa główne typy: urządzenia z blokami i niezależne.

Maszyny do treningu siłowego obejmują sztangę, ciężarki, hantle . Główną zaletą takich symulatorów jest swoboda przemieszczania się, którą dają. Dzięki temu możesz użyć więcej mięśni.

Symulatory bloków są urządzeniami statycznymi, obciążonymi obciążeniami płyt metalowych. Tego typu symulatory umożliwiają selektywną pracę nad określoną grupą mięśni lub nawet jedną rodzaje symulatorów dla prasy jedyny mięsień, doprowadzający go do perfekcji.

Odnoszono się również do poziomych prętów trenerów mocy. Są one przypisywane drugiemu najpopularniejszemu sprzętowi do ćwiczeń po hantlach. Za pomocą takiego sprzętu można wykonać ciągnięcie. To ćwiczenie pozwala na użycie większości mięśni. Ale główny ciężar spada na plecy i ramiona. Te symulatory są prezentowane w szerokim zakresie. Różnić się w ich konstrukcji. Są ściany, ekspansja, sufit lub zamontowane.

Rodzaje sprzętu do ćwiczeń w domu

Wypełnianie domowej siłowni za pomocą maszyn treningowych zależy bezpośrednio od celów, które osoba sobie wyznaczy. Jeśli to schudnie, można uzyskać kilka rodzajów sprzętu sercowo-naczyniowego i uzupełnić je hantlami lub ciężarkami.

Jeśli jednak zadaniem jest "pompowanie" wszystkich mięśni, nie można obejść się bez poważnych symulatorów bloków i sztang, ponieważ ich wybór jest wystarczająco duży, a cena nie jest zbyt wysoka.